Reklama

Kilkanaście tygodni utrudnień na Mickiewicza

Najpierw renowacja magistrali wodociągowej, potem układanie nowej nawierzchni. Kierowcy, którzy w ciągu kilku najbliższych tygodni przejeżdżać będą ulicą Mickiewicza w Przemyślu, muszą się uzbroić w cierpliwość.

O tym, że w drugiej połowie br. dojdzie do generalnego remontu sporego fragmentu jednej z główniejszych przemyskich arterii, czyli ulicy Mickiewicza, informowaliśmy już w zeszłym roku. To wówczas zastępca prezydenta miasta Grzegorz Hayder poinformował, że udało się na to przedsięwzięcie pozyskać pieniądze z zewnątrz[paywall].

Prace rozpoczęły się 23 września br. Jako pierwsi na plac budowy weszli pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu, rozpoczynając renowację magistrali wodociągowej. Przez to na części ulicy Mickiewicza została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu – kierowcy mogą korzystać tylko z jednego pasa jezdni oraz chodnika. Prace potrwają do 10 października br. Utrudnienia w komunikacji mogą wystąpić nie tylko na ul. Mickiewicza, ale również przy ulicy Sowińskiego i placu Na Bramie.
To jednak nie koniec. Kiedy prace zakończy PWiK, z robotami przy tworzeniu nowej nawierzchni ruszy kolejna firma.

Reklama


fot.Mariusz Godos
Remont rozpoczął się także przed halą POSiR przy ul. Mickiewicza. Pracownicy firmy Strabag wymieniają chodnik.

– Prace prowadzone przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji związane są z zapowiadanym już wcześniej remontem odcinka ulicy Mickiewicza oraz chodnika na odcinku od placu Na Bramie do ulicy Rejtana, gdzie dojdzie do wymiany nawierzchni jezdni oraz chodników wraz z elementami odwodnienia. W ramach tego zadania wykonany zostanie także remont chodnika przy ulicy Mickiewicza po lewej stronie, na odcinku od siedziby Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej do ulicy Konarskiego – tłumaczy rzecznik prasowy UM w Przemyślu Witold Wołczyk. – Wykonawca prac został już wybrany. To firma Strabag, która wejdzie na plac budowy po zakończeniu robót przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Przewidywany termin zakończenia remontu to 10 grudnia tego roku. Prosimy kierowców o uzbrojenie się w cierpliwość, ponieważ prace będą się z pewnością wiązać z utrudnieniami w ruchu samochodów – dodał.

Wartość całej inwestycji (po przetargu) to 710 tys. zł, z czego połowa zostanie dofinansowana z dotacji celowej w ramach rezerwy Ministerstwa Infrastruktury.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tomasz.rokosz_152 2016-09-23 21:23:09

    Oczywiście remont robiony jest późną jesienią, kiedy jest szansa na przymrozki, deszcz itp. Jakość będzie typowo przemyska - po roku do poprawki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    OLA - niezalogowany 2016-09-23 22:45:07

    nic sie nie dzieje NARZEKAJA cos sie dzieje NARZEKAJA  typowe przemyskie NARZEKANIE PRZECIEZ TO DOPIERO KONIEC LATA  A NIE POZNA JESIEN PANIE TOMASZU

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bil - niezalogowany 2016-09-24 07:51:14

    ale można było zacząć w wakacje mniejszy mniejszy ruch

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości