Reklama

Kino – wielka pasja Dominiki. Uczennica „Morawy” finalistką prestiżowego konkursu


Uczennica przemyskiej „Morawy” Dominika Bal została finalistką prestiżowej, trzyetapowej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Dumy z sukcesu podopiecznej nie kryje nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego im. K. Morawskiego w Przemyślu Rafał Paśko. – Sukces Dominiki jest dowodem na to, że uczniowska pasja przynosi piękne owoce – podsumowuje.


By zajść rak daleko, czyli do finału prestiżowego konkursu, Dominika obejrzała i przeanalizowała dziesiątki filmów, przeprowadziła wiele wartościowych rozmów o kinematografii i wykonała ogrom samodzielnej pracy, której podwaliną były  kinematograficzne poszukiwania. Trud się opłacił i przyniósł jej tytuł finalistki Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, która odbyła się w dniach 13 – 14 marca w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w Warszawie, z udziałem przedstawicieli świata filmu, m.in. aktorki Katarzyny Herman, reżysera Jakuba Piątka, montażystki filmowej Beaty Liszewskiej czy kompozytora filmowego i teatralnego Jana Komara. W finale uczestnicy startowali w trzech konkurencjach, wykazując się ogromem wiedzy o kinematografii i mechanizmach komunikacji społecznej. Jedną z nich był wywiad z ekspertem – Dominice przypadła w udziale rozmowa z młodym polskim reżyserem Jakubem Piątkiem, znanym m.in. z „One Man Show”, „Pewnego razu na krajowej jedynce” czy serialu „Aniela”.

Dominika w rozmowach z przedstawicielem organizatora przyznała, że wiąże swoją przyszłość z filmem.

Reklama

– Chciałabym, by moja przyszłość zawodowa w jakikolwiek sposób była związana z tą branżą, bo kino to moja główna pasja – powiedziała.

Jaki film uważa na tyle ważny i wartościowy, by móc polecić go każdemu?  – Moim ukochanym obrazem filmowym jest „Cinema Paradiso”, bo właśnie on pokazuje piękno kina – podsumowała (to włoski dramat z 1988 roku, przedstawiający historię przyjaźni kinooperatora i małego chłopca, którego wprowadza w magiczny świat kina – przyp.).

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej pozwala młodym ludziom poszerzać wiedzę na temat kina i nauk o komunikacji społecznej, integrować się i budować sieć kontaktów z osobami o podobnych pasjach. Warto dodać, że bonusami w rywalizacji są też m.in. indeksy na wyższe uczelnie, akredytacje na festiwale filmowe i nagrody rzeczowe.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/04/2026 19:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama