Reklama

Kładka Przemyskiego Niedźwiadka? [GALERIA]

Dzisiaj (13 września br.), w samo południe, na przemyskim rynku rozpoczęła się otwarta akcja zbierania podpisów pod społeczną inicjatywą nazwania powstającej kładki pieszo-rowerowej imieniem Przemyskiego Niedźwiadka.

Inicjatorami są przemyślanie, członkowie partii Nowoczesna Ryszarda Petru. Akcja rozpoczęta została już kilka tygodni temu na specjalnie stworzonym profilu na Facebook’u. Dzięki temu wymagana do złożenia odpowiednich dokumentów w przemyskim magistracie liczba 300 głosów już dawno „pękła”. – To nie ma znaczenia. Chcemy, aby jak najwięcej przemyślan dowiedziało się o naszej inicjatywie i nas wsparło. W grupie siła! Niebawem listy z podpisami i odpowiedni wniosek złożymy w urzędzie miasta – powiedział jeden z inicjatorów akcji, koordynator powiatu przemyskiego Nowoczesnej Ryszarda Petru, Paweł Haliniak.
Zainteresowanie od godziny 12 było naprawdę spore. Listy z podpisami przemyślan szybko się zapełniały. – Podoba mi się ta inicjatywa. Imię nawiązuje do lokalności, do symbolu naszego miasta. Chętnie złożyłam swój podpis, a wiem, że wielu moich znajomych ma zamiar zrobić to samo – usłyszeliśmy od jednej z przemyślanek.
Akcja na przemyskim rynku wciąż trwa, a że równocześnie odbywa się Przemyskie Święto Ulic, to inicjatorzy akcji liczą na jeszcze większe wsparcie swojego pomysłu.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tjoj - niezalogowany 2015-09-13 15:03:45

    Super!Świetna nazwa!Popieram, chociaż na tego niedźwiadka ludzie inaczej mówią ale co tam. Brawo!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lala - niezalogowany 2015-09-13 17:36:22

    Cieszę się, że nazwa, którą zaproponowałam we wcześniejszej dyskusji spotkała się z tak miłym i licznym odbiorem. A jeszcze bardziej cieszy mnie fakt podjęcia przez mieszkańców pozytywnej inicjatywy (zamiast wiecznego narzekania). Super!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tjoj - niezalogowany 2015-09-13 17:55:17

    To członkowie nowej partii podjęli inicjatywę bo przecież starzy z wiadomych partii mają to w nosie i nie będą stawiać kontry dozorcy aniołowi jakiemuś, bo kler by ich wyklął z ambon i po wyborach  by było - a tu żal odspawać się od koryta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości