Dzisiaj (13 września br.), w samo południe, na przemyskim rynku rozpoczęła się otwarta akcja zbierania podpisów pod społeczną inicjatywą nazwania powstającej kładki pieszo-rowerowej imieniem Przemyskiego Niedźwiadka.
Inicjatorami są przemyślanie, członkowie partii Nowoczesna Ryszarda Petru. Akcja rozpoczęta została już kilka tygodni temu na specjalnie stworzonym profilu na Facebook’u. Dzięki temu wymagana do złożenia odpowiednich dokumentów w przemyskim magistracie liczba 300 głosów już dawno „pękła”. – To nie ma znaczenia. Chcemy, aby jak najwięcej przemyślan dowiedziało się o naszej inicjatywie i nas wsparło. W grupie siła! Niebawem listy z podpisami i odpowiedni wniosek złożymy w urzędzie miasta – powiedział jeden z inicjatorów akcji, koordynator powiatu przemyskiego Nowoczesnej Ryszarda Petru, Paweł Haliniak.
Zainteresowanie od godziny 12 było naprawdę spore. Listy z podpisami przemyślan szybko się zapełniały. – Podoba mi się ta inicjatywa. Imię nawiązuje do lokalności, do symbolu naszego miasta. Chętnie złożyłam swój podpis, a wiem, że wielu moich znajomych ma zamiar zrobić to samo – usłyszeliśmy od jednej z przemyślanek.
Akcja na przemyskim rynku wciąż trwa, a że równocześnie odbywa się Przemyskie Święto Ulic, to inicjatorzy akcji liczą na jeszcze większe wsparcie swojego pomysłu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Super!Świetna nazwa!Popieram, chociaż na tego niedźwiadka ludzie inaczej mówią ale co tam. Brawo!
Cieszę się, że nazwa, którą zaproponowałam we wcześniejszej dyskusji spotkała się z tak miłym i licznym odbiorem. A jeszcze bardziej cieszy mnie fakt podjęcia przez mieszkańców pozytywnej inicjatywy (zamiast wiecznego narzekania). Super!
To członkowie nowej partii podjęli inicjatywę bo przecież starzy z wiadomych partii mają to w nosie i nie będą stawiać kontry dozorcy aniołowi jakiemuś, bo kler by ich wyklął z ambon i po wyborach by było - a tu żal odspawać się od koryta.
Super akcja no i w końcu nazwa jakaś przyziemna i dobrze kojarząca się z miastem.
Mnie się temat bardzo podoba "kładka niedźwiadka". Temat powinien wejść w życie i fajnie się wkomponuje w Wasze miasto, które często odwiedzam.
Wybijcie sobie z dyńki tego niedźwiadka i tego typu podobne duperszwance !!! Ma być ANIOŁA STRÓŻA POLSKI i kurde basta, bo inaczej wpierdol będzie !!!
...Ma być ANIOŁA STRÓŻA POLSKI...Zapomniałeś dodać ŚWIĘTEGO.
Super!Świetna nazwa!Popieram, chociaż na tego niedźwiadka ludzie inaczej mówią ale co tam. Brawo!
Cieszę się, że nazwa, którą zaproponowałam we wcześniejszej dyskusji spotkała się z tak miłym i licznym odbiorem. A jeszcze bardziej cieszy mnie fakt podjęcia przez mieszkańców pozytywnej inicjatywy (zamiast wiecznego narzekania). Super!
To członkowie nowej partii podjęli inicjatywę bo przecież starzy z wiadomych partii mają to w nosie i nie będą stawiać kontry dozorcy aniołowi jakiemuś, bo kler by ich wyklął z ambon i po wyborach by było - a tu żal odspawać się od koryta.