Reklama

„Kobieta w sercu żołnierza ...”

05/03/2016 16:12

W Archiwum Państwowym w Przemyślu otwarto wystawę zatytułowaną „Kobieta w sercu żołnierza… Fotografie z atelier z lat 1914-1918”.

Na ekspozycji zaprezentowano po raz pierwszy fotografie i pocztówki fotograficzne zgromadzone w zbiorze korespondencji z okresu I wojny światowej.

To wizerunki kobiet: przyjaciółek, małżonek, sióstr i matek fotografujących się w atelier dla swych ukochanych mężczyzn - żołnierzy, o czym świadczą wpisy na odwrocie fotografii. Na wystawie można zobaczyć damy w strojach wyjściowych, codziennych, w kapeluszach oraz w strojach ludowych, pozujących oddzielnie lub grupowo.

Ekspozycja czynna do 15 kwietnia br. w godzinach 9 -15 (ul. Lelewela 4).


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama