W Archiwum Państwowym w Przemyślu otwarto wystawę zatytułowaną „Kobieta w sercu żołnierza… Fotografie z atelier z lat 1914-1918”.
Na ekspozycji zaprezentowano po raz pierwszy fotografie i pocztówki fotograficzne zgromadzone w zbiorze korespondencji z okresu I wojny światowej.
To wizerunki kobiet: przyjaciółek, małżonek, sióstr i matek fotografujących się w atelier dla swych ukochanych mężczyzn - żołnierzy, o czym świadczą wpisy na odwrocie fotografii. Na wystawie można zobaczyć damy w strojach wyjściowych, codziennych, w kapeluszach oraz w strojach ludowych, pozujących oddzielnie lub grupowo.
Ekspozycja czynna do 15 kwietnia br. w godzinach 9 -15 (ul. Lelewela 4).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze