Pełne treści i barwne. Z nutką zadumy, ale budzące pozytywne skojarzenia. Odmienne i nietypowe. Tworzące niezwykły nastrój, którego baśniowość wzbogaca nawiązanie do wschodniej estetyki. Kobietom, głównym bohaterkom obrazów, towarzyszą często zwierzęta. Takie odczucie przychodzi na myśl, patrząc na płótna Jerzego Pluchy wystawione w jarosławskim Muzeum Kamienica Orsettich.
Wernisaż wystawy Kobieta w malarstwie Jerzego Pluchy odbył się 8 marca, a pełne kobiecości obrazy można obejrzeć do końca kwietnia w jarosławskim muzeum. Warto się przyjrzeć niezwykłym i zaczarowanym światom ukazanym na płótnach J. Pluchy. Są ukłonem w stronę kobiecości i natury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze