Reklama

Kolejna awaria sieci wodociągowej w Przemyślu. Co się dzieje?

Od kilku tygodni na stronie internetowej przemyskiego magistratu pojawiają się informacje o... awarii sieci wodociągowej. W różnych miejscach miasta. Co jest powodem? Czy nie jest ich aby za wiele?

Ostatni komunikat w tej sprawie pojawił się 20 kwietnia br. Już siódmy tej wiosny...[paywall] „Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu informuje mieszkańców ulicy Poniatowskiego, od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do ulicy Krasickiego, w kierunku Wybrzeża Ojca św. Jana Pawła II, że w związku z awarią wodociągu 20 kwietnia 2018 r. od godz. 9.30 do godzin popołudniowych nastąpi przerwa w dostawie wody”.

To nie pierwsza i z całą pewnością nie ostatnia tego typu informacja, ale w ostatnim czasie nastąpiła prawdziwa kumulacja. Z pytaniem, co jest przyczyną, zwróciliśmy się do prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu Ryszarda Lewandowskiego.

– Nie ma się co czarować: awarie sieci były, są i będą, bo to element funkcjonowania takich zakładów jak nasz. Nic nie jest wieczne, wystarczy, że posłuszeństwa odmówi mały element ukryty w ziemi i problem gotowy. Tak jak to miało miejsce z magistralą przy Opalińskiego czy na Zawiszy Czarnego, przez co bez wody pozostało całe osiedle Warneńczyka. Staramy się minimalizować straty i czas oczekiwania na wodę. Montujemy w miejscach awarii specjalne zasuwy – tłumaczy. – Dlaczego jest taki natłok tego typu informacji? Dotąd było ich tyle samo, z tym że wiadomości o czasowych przerwach w dostawie wody pojawiały się tylko na naszej stronie internetowej. Znacznie większą popularnością cieszy się jednak strona miejska, więc postanowiliśmy je przekazywać i tam. Ale koniecznie wspomnieć trzeba o jeszcze jednej kwestii. Za rok obchodzić będziemy stulecie przemyskich wodociągów. Niektóre magistrale powstały 70 lat temu i wymagają, jeśli nie całkowitej wymiany, to generalnej modernizacji. Zrobiliśmy to przy ulicy Mickiewicza, w czerwcu rozpoczynamy pracę przy ulicy Browarnej – podsumował R. Lewandowski.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Owsen - niezalogowany 2018-04-20 17:03:41

    Prezes za 15k miesięcznie. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kij - niezalogowany 2018-04-20 18:06:24

    Tak wyglada "honorowy człowieczek"

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    T - niezalogowany 2018-04-20 18:50:51

    Kretyn. W mieście innym niż Przemyśl takich awarii nie ma. Nie pamiętam, kiedy w kranie nie było wody. Ludzie z Przemyśla, na jakich idiotów głosujecie? Przecież większość z was coś musi brać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości