Reklama

Kolejna przysięga „terytorialsów” [ZDJĘCIA]

12 października br. w Ostrowie koło Przemyśla odbyła się piąta w tym roku przysięga żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Słowa roty wypowiedziało prawie 20 rekrutów.

Nowo zaprzysiężeni żołnierze niedawno ukończyli szkolenie podstawowe, zapoznali się z elementami wojskowego rzemiosła, m.in.: strzelectwem, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy, łącznością czy topografią. Niebawem rozpoczną trzyletni cykl szkoleń w jednym z pododdziałów 20. PBOT zlokalizowanych w: Przemyślu, Jarosławiu i Sanoku. Szkolenia będą się odbywać w formie rotacyjnej w weekendy, w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu oraz dwutygodniowego szkolenia zintegrowanego, raz w roku. Żołnierze mogą także, po spełnieniu określonych kryteriów, ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej[paywall].

Przemawiając do zebranych na placu żołnierzy, dowódca przemyskiej formacji płk Daniel Błotko pogratulował żołnierzom decyzji wstąpienia w szeregi Obrony Terytorialnej, piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP.

Reklama

Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, WOT jako jedyny rodzaj sił zbrojnych oferują możliwość dogodnego pogodzenia nauki, pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych ze służbą na rzecz ojczyzny i lokalnej społeczności. Żołnierze OT mogą się uczyć, pracować lub studiować i jednocześnie pełnić służbę wojskową, zdobywając w ten sposób nowe doświadczenia.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/10/2024 19:36
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama