12 października br. w Ostrowie koło Przemyśla odbyła się piąta w tym roku przysięga żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Słowa roty wypowiedziało prawie 20 rekrutów.
Nowo zaprzysiężeni żołnierze niedawno ukończyli szkolenie podstawowe, zapoznali się z elementami wojskowego rzemiosła, m.in.: strzelectwem, taktyką, zasadami zachowania na polu walki, udzielania pierwszej pomocy, łącznością czy topografią. Niebawem rozpoczną trzyletni cykl szkoleń w jednym z pododdziałów 20. PBOT zlokalizowanych w: Przemyślu, Jarosławiu i Sanoku. Szkolenia będą się odbywać w formie rotacyjnej w weekendy, w wymiarze minimum dwóch dni w miesiącu oraz dwutygodniowego szkolenia zintegrowanego, raz w roku. Żołnierze mogą także, po spełnieniu określonych kryteriów, ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej[paywall].
Przemawiając do zebranych na placu żołnierzy, dowódca przemyskiej formacji płk Daniel Błotko pogratulował żołnierzom decyzji wstąpienia w szeregi Obrony Terytorialnej, piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP.
Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, WOT jako jedyny rodzaj sił zbrojnych oferują możliwość dogodnego pogodzenia nauki, pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych ze służbą na rzecz ojczyzny i lokalnej społeczności. Żołnierze OT mogą się uczyć, pracować lub studiować i jednocześnie pełnić służbę wojskową, zdobywając w ten sposób nowe doświadczenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze