Dzięki nieustającej akcji „Makulatura na misje”, której inicjatorem jest przeworszczanin Ryszard Łuczyk, w Afryce powstała kolejna studnia. Już 22. Tym razem w wiosce Gabou II w Czadzie.
Informację z relacją fotograficzną pan Ryszard otrzymał od ks. Edwarda Ryfy, który na miejscu wszystkiego dopilnował[paywall]. Oto fragmenty jego korespondencji: „(...) Bardzo dziękujemy za kolejną studnię w Czadzie, którą ufundowaliście dla mieszkańców wioski Gabou II. Budowa została ukończona w ubiegły czwartek (4 października br.) i w niedzielę, 7 października, odbyło się jej uroczyste poświęcenie. Uroczystość poprzedziła msza święta, sprawowana w intencji wszystkich ofiarodawców, a także w intencji świętej pamięci księdza arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, którego imieniem została nazwana nowa studnia. Radość i wdzięczność za tak cenny dla mieszkańców wioski dar trzeba było zobaczyć na własne oczy. Była ogromna. Radość ta udzieliła się także mnie i całe zmęczenie, spowodowane trudną do jazdy drogą z powodu obfitych opadów deszczu, nagle gdzieś znikło. Trudno wyrazić słowami to, co czujemy w sercu. Za cały wysiłek, jaki wkładacie, żeby pomagać i w ten sposób dawać radość i lepsze życie tutejszej społeczności (...)”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Na patrona studni to Tokarczuk sie nadaje , bo głęboka i ciemna!Ciekawy jestem jak Gabon przyjmie tłumaczenie biskupa na temat pedofilii???
Na patrona studni to Tokarczuk sie nadaje , bo głęboka i ciemna!Ciekawy jestem jak Gabon przyjmie tłumaczenie biskupa na temat pedofilii???