Reklama

Kolejna studnia w Afryce. Imienia abpa Tokarczuka

Dzięki nieustającej akcji „Makulatura na misje”, której inicjatorem jest przeworszczanin Ryszard Łuczyk, w Afryce powstała kolejna studnia. Już 22. Tym razem w wiosce Gabou II w Czadzie.

Informację z relacją fotograficzną pan Ryszard otrzymał od ks. Edwarda Ryfy, który na miejscu wszystkiego dopilnował[paywall]. Oto fragmenty jego korespondencji: „(...) Bardzo dziękujemy za kolejną studnię w Czadzie, którą ufundowaliście dla mieszkańców wioski Gabou II. Budowa została ukończona w ubiegły czwartek (4 października br.) i w niedzielę, 7 października, odbyło się jej uroczyste poświęcenie. Uroczystość poprzedziła msza święta, sprawowana w intencji wszystkich ofiarodawców, a także w intencji świętej pamięci księdza arcybiskupa Ignacego Tokarczuka, którego imieniem została nazwana nowa studnia. Radość i wdzięczność za tak cenny dla mieszkańców wioski dar trzeba było zobaczyć na własne oczy. Była ogromna. Radość ta udzieliła się także mnie i całe zmęczenie, spowodowane trudną do jazdy drogą z powodu obfitych opadów deszczu, nagle gdzieś znikło. Trudno wyrazić słowami to, co czujemy w sercu. Za cały wysiłek, jaki wkładacie, żeby pomagać i w ten sposób dawać radość i lepsze życie tutejszej społeczności (...)”.


fot.ze zbiorów własnych
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    swoj - niezalogowany 2018-10-13 09:58:00

    Na patrona studni to Tokarczuk sie nadaje , bo głęboka i ciemna!Ciekawy jestem jak Gabon przyjmie tłumaczenie biskupa na temat pedofilii???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama