Reklama

Kolejne kamery będą miały oko na miasto

15/01/2017 17:00

Przejście dla pieszych na drodze wojewódzkiej nr 835, obok KRUS od lat budzi wśród kierowców wiele negatywnych emocji. Jest szansa, że to i inne miejsca na terenie miasta zostaną objęte monitoringiem.

 W tegorocznym budżecie Przeworska zabezpieczono 20 tys. zł na monitoring miejsc zagrożonych i podwyższonego ryzyka w mieście. Burmistrz Leszek Kisiel wspomniał o dwóch takich obszarach, które być może strzec będzie czujne oko kamery. Pierwszym z nich miałaby być okolica przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu[paywall] ulic Konopnickiej i Ablewicza z dawną krajową czwórką.

Przypomnijmy, że 20 grudnia we wczesnych godzinach porannych doszło tutaj do potrącenia dwóch pieszych, które z obrażeniami trafiły do szpitala. Burmistrz zaznaczył, że monitoring objąłby swoim zasięgiem również słonie, które wielokrotnie były niszczone przez wandali.

– Być może, jeśli pieniędzy wystarczy, uda się w okolicach dworca PKS i KRUS zamontować kamerę monitorującą – wyjaśnił L. Kisiel. Przejście przez drogę wojewódzką obok KRUS jest częstym powodem narzekań kierowców, ponieważ  w tym miejscu piesi nagminnie wchodzą na jezdnię bez zastanowienia, traktując zebrę jako przedłużenie chodnika. Zdaniem zmotoryzowanych takie zachowanie przechodniów jest jedną z przyczyn tworzenia się korków na tym odcinku drogi.

Monitoring w parku?

Jest również szansa na zamontowanie kamer w przeworskim parku. Podczas jednej z ubiegłorocznych sesji radni miasta wyrazili zgodę na nieodpłatne użyczenie działek miejskich, położonych na terenie parku miejskiego. Jest to związane z możliwością zainstalowania tam zintegrowanego systemu alarmowego wraz z monitoringiem. Starostwo Powiatowe  w Przeworsku przygotowało i przekazało do muzeum  dokumentację techniczną w tym zakresie, obecnie działania zatrzymały się na etapie złożenia przez placówkę wniosku o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

– Czekamy na ocenę wniosku. Jeśli otrzymamy dofinansowanie, sfinansujemy monitoring i zabezpieczenia dla wszystkich budynków znajdujących się na terenie parku, kompleksowy remont budynku oranżerii oraz wykonanie instalacji ziemnej na potrzeby późniejszego montażu oświetlenia – powiedział dyrektor Muzeum w Przeworsku Tomasz Syk. Podkreślił, że realizacja tego typu projektu jest potrzebna, ponieważ park jest ogólnodostępny i otwarty przez całą dobę. Obiekty zabytkowe często są dewastowane przez wandali, dlatego monitoring stanowić będzie ochronę mienia i osób.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama