Reklama

Kolejne pieniądze dla szpitala na Monte Cassino

Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu jest jedną z kilku podkarpackich lecznic, które otrzymają dofinansowanie z rezerwy budżetowej rządu. W sumie będzie to prawie 10 mln zł.

O finansowym wsparciu dla podkarpackich placówek służby zdrowia poinformowali wspólnie na konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim wojewoda Ewa Leniart oraz marszałek Władysław Ortyl. – To bardzo dobra wiadomość. Cieszymy się bardzo z tych dodatkowych pieniędzy z budżetu państwa, zwłaszcza z finansowego wsparcia, które otrzyma szpital wojewódzki w Przemyślu, który przechodzi obecnie głęboką restrukturyzację – powiedział m.in. marszałek województwa[paywall].

W ramach projektu pod nazwą „Restrukturyzacja Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w  Przemyślu” placówka przy ul. Monte Cassino w Przemyślu otrzyma 2 mln 470 tys. 800 zł.

Reklama

Pieniądze przeznaczone zostaną na zakupy sprzętu oraz modernizację kilku oddziałów: neurologicznego z pododdziałem udarowym (zostanie wzbogacony o dodatkowe skrzydło w bloku A oraz Salę Intensywnego Nadzoru), , Poradni Pracowni ESWL (pozaustrojowa litotrypsja kamieni układu moczowego), Centralnego Bloku Operacyjnego, onkologicznego z pododdziałem dziennej chemioterapii, chirurgii naczyniowej z blokiem operacyjnym i pracownią angiografii, okulistycznego oraz przekwalifikowanie chirurgii urazowo-ortopedycznej na oddział pulmonologiczny .

Warto wspomnieć, że 16 innych szpitali powiatowych w regionie ma już zapewnione finansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Trafi do nich łącznie 160 mln zł. Wśród nich są placówki z Przeworska i Jarosławia.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    aśka - niezalogowany 2017-10-22 17:46:16

    a po co to pchać kasę w pisowską satanistyczną władzę? Zaorać ten szpital i zrobić 2 albo 3 nowe

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Fan - niezalogowany 2017-10-22 18:13:19

    Szykują się podwyżki, teraz pielęgniarki mogą strajkowac 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ciekawy - niezalogowany 2017-10-23 16:48:54

    na jaki CEL zostaną przeznaczone te pieniądze???!!!!! może ktoś się wypowie ? na odsunięcie na chwilę wierzycieli i komorników od drzwi SZPITALA ???Już pieje Lusy Podhalicz jakie dobra do nas spływają !!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama