Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu jest jedną z kilku podkarpackich lecznic, które otrzymają dofinansowanie z rezerwy budżetowej rządu. W sumie będzie to prawie 10 mln zł.
O finansowym wsparciu dla podkarpackich placówek służby zdrowia poinformowali wspólnie na konferencji prasowej w urzędzie wojewódzkim wojewoda Ewa Leniart oraz marszałek Władysław Ortyl. – To bardzo dobra wiadomość. Cieszymy się bardzo z tych dodatkowych pieniędzy z budżetu państwa, zwłaszcza z finansowego wsparcia, które otrzyma szpital wojewódzki w Przemyślu, który przechodzi obecnie głęboką restrukturyzację – powiedział m.in. marszałek województwa[paywall].
W ramach projektu pod nazwą „Restrukturyzacja Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu” placówka przy ul. Monte Cassino w Przemyślu otrzyma 2 mln 470 tys. 800 zł.
Pieniądze przeznaczone zostaną na zakupy sprzętu oraz modernizację kilku oddziałów: neurologicznego z pododdziałem udarowym (zostanie wzbogacony o dodatkowe skrzydło w bloku A oraz Salę Intensywnego Nadzoru), , Poradni Pracowni ESWL (pozaustrojowa litotrypsja kamieni układu moczowego), Centralnego Bloku Operacyjnego, onkologicznego z pododdziałem dziennej chemioterapii, chirurgii naczyniowej z blokiem operacyjnym i pracownią angiografii, okulistycznego oraz przekwalifikowanie chirurgii urazowo-ortopedycznej na oddział pulmonologiczny .
Warto wspomnieć, że 16 innych szpitali powiatowych w regionie ma już zapewnione finansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Trafi do nich łącznie 160 mln zł. Wśród nich są placówki z Przeworska i Jarosławia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a po co to pchać kasę w pisowską satanistyczną władzę? Zaorać ten szpital i zrobić 2 albo 3 nowe
Szykują się podwyżki, teraz pielęgniarki mogą strajkowac
na jaki CEL zostaną przeznaczone te pieniądze???!!!!! może ktoś się wypowie ? na odsunięcie na chwilę wierzycieli i komorników od drzwi SZPITALA ???Już pieje Lusy Podhalicz jakie dobra do nas spływają !!
Pierwsze to zajmijcie się pielęgniarkami na wewnętrznym bo nie idzie się ich o nic doprosić ! Pacjentów mają daleko w du..
Zależy jaki oddział nie będę się wypowiadała wiem jednak ze jeździłam na onkologie wlasnie w Przemyslu z Jarosławia gdzie na miejscu mam też ale to pozostawiam do myslenia......... i wiem ze lekarze i pielegniarki którzy opiekowali się mojim/ą .... są cudowni tyle optymizmu tyle dobrego słowa na każdej wizycie wychodzilam z tak wielka nadzieja ze nie macie pojęcia mija 7 miesiąc i wszystko idzie ku dobremu jestem im wdzięczna za wszystko. A czykolwiek jesteśmy tylko ludźmi każdemu się zdarza błąd bo nie mowie ze nie macie racji ale JEDZCIE GDZIEŚ INDZIEJ ZOBACZYCIE CO ZNACZY ZŁA OPIEKA LEKCEWAŻENIE I BŁĘDY!!! WIERZCIE MI JAK ZŁA JA OPIEKĘ SPOTKAŁAM PRZEZ CO WŁAŚNIE SKUTKAMI BYŁO TO ZE ZNALAZŁAM SIĘ NA ONKOLOGI WŁAŚNIE W PRZEMYSLU !!! WIĘC SAMI GŁĘBOKO POMYŚLCIE CZY NAPRAWDĘ JEST AŻ TAK ŹLE JAK TU OPISUJECIĘ!!!
a po co to pchać kasę w pisowską satanistyczną władzę? Zaorać ten szpital i zrobić 2 albo 3 nowe
Szykują się podwyżki, teraz pielęgniarki mogą strajkowac
na jaki CEL zostaną przeznaczone te pieniądze???!!!!! może ktoś się wypowie ? na odsunięcie na chwilę wierzycieli i komorników od drzwi SZPITALA ???Już pieje Lusy Podhalicz jakie dobra do nas spływają !!