Reklama

Kolejne podtrucie czadem w regionie

11/01/2023 19:18

7 stycznia, w godzinach wieczornych doszło do kolejnego w tym sezonie grzewczym podtrucia tlenkiem węgla. Ofiarą padła pięcioosobowa rodzina z Jarosławia, w tym dwoje małych dzieci. Do ulotnienia się czadu doszło podczas kąpieli jednego z domowników. Spowodowane zostało niesprawnością piecyka gazowego. W akcji ratowniczej brały udział policja, pogotowie gazowe oraz straż pożarna.

W okolicy godziny 20, przy jednej z głównych ulic w Jarosławiu rozpoczęła się akcja ratunkowa. Pięcioosobowa rodzina padła ofiarą „cichego zabójcy”– czadu przed którym ostrzegają wszystkie służby, szczególnie w okresie zimowym.

Troje dorosłych i dwójka kilkuletnich dzieci trafiło do szpitali w[paywall]: Jarosławiu, Przemyślu i Przeworsku. W akcji ratunkowej brały udział trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze z Jarosławia oraz OSP Pawłosiów.

Służby ratunkowe zostały wezwane przez kobietę, która przebywała poza mieszkaniem. Rodzina była w stanie omdlenia, nikt nie wymagał reanimacji. W pomieszczeniu stężenie tlenku węgla osiągnęło 200 ppm (dopuszczalne wynosi 35 ppm).

Policja, przedstawiciele służb medycznych, pogotowia gazowego oraz straży pożarnej przestrzegają przed czadem i apelują o ostrożność.

Jest to kolejna interwencja w ciągu kilku tygodni, wcześniejsze były zgłaszane między innymi w gminie Wiązownica oraz w miejscowości Maleniska.

Jeśli w domach znajduje się piec gazowy, nalega się na zakup i uruchomienie specjalnego czujnika na baterie, kontrolującego poziom tlenku węgla w powietrzu. Jego koszt to maksymalnie kilkadziesiąt złotych.


MP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama