Reklama

Kolejne sukcesy małych żeglarzy z „Róży Wiatrów” [ZDJĘCIA]

Na Jeziorze Solińskim odbyło się kolejne zgrupowanie szkoleniowe dla dzieci z sekcji żeglarskich Optimist z województwa podkarpackiego. Finalizacją były regaty w ramach Podkarpackiej Amatorskiej Ligi Regatowej Dzieci w Klasie Łódek Optimist. Zaprezentowali się w nich młodzi żeglarze z Przemyśla, kilkukrotnie stając na podium.

Przemyślanie wrócili do domu z sześcioma pucharami, uczestnicy otrzymali też nagrody rzeczowe i dyplomy. – Od razu trzeba zaznaczyć, iż niektórzy pierwszy raz usiedli za sterem Optimista na tak dużym akwenie wodnym, a wiatr nie ułatwiał zadania. To był burzowy czas, więc wiatr miejscami był bardzo porywisty – powiedziała prezes Stowarzyszenia „Róża Wiatrów” w Przemyślu kpt. Agnieszka Kowaliw.

Ale to nie wszystko – tuż po rywalizacji na solińskim akwenie, dzieci i młodzież, uczęszczające do przemyskich placówek oświatowych żeglowały dużymi jachtami kabinowymi poznając tajniki prowadzenia jachtów, samodzielnie sterując, stawiając żagle, wykonując zwroty. Wszystko oczywiście pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów z „Róży Wiatrów”, obecnie jachtowych sterników morskich, a przyszłych kapitanów jachtowych. W sumie w ciągu 6 dni z propozycji „Róży Wiatrów” skorzystała ponad setka dzieci. Być może są wśród nich przyszli wielcy żeglarze, być może ktoś na miarę słynnego kpt. Henryka Jaskuły…

Reklama

Popłyńmy Razem 2022

W br. do udziału w projekcie „Popłyńmy Razem 2022”, opracowanego i realizowanego przez stowarzyszenie, zaproszonych zostało kilka placówek oświatowych z Przemyśla, m.in. Katolicka Świetlica Profilaktyczno-Wychowawcza Zgromadzenia Sióstr Michała Archanioła czy Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii im. Matki Antoniny Mirskiej w Przemyślu. Całość mogła się odbyć tylko dzięki wsparciu: Urzędu Miejskiej w Przemyślu, Starostwu Powiatowemu w Przemyślu, Fundacji PGNiG, Fundacji LOTTO, Urzędowi Marszałkowskiemu w Rzeszowie „Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta”

– Serdecznie wszystkim dziękujemy, w imieniu własnym oraz dzieci. A już w lipcu najmłodsi żeglarze wyjadą na pierwsze obozy żeglarskie nad solińskie jezioro, gdzie będą doskonalić swoje umiejętności i brać udział w regatach. Starsi zdobywać będą swoje pierwsze prawo jazdy, czyli patenty żeglarskie, uprawniające do prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 12 metrów, w tym także po wodach morskich w odległości dwóch mil morskich od brzegu – podsumował kpt. Jacek Podwyszyński.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama