Reklama

Kolejne sukcesy Miłosza Sroki

Wakacyjne miesiące, czyli lipiec i sierpień były nad wyraz udane w krótkiej, ale bardzo obiecującej, karierze młodego tenisisty z podprzemyskich Ujkowic Miłosza Sroki.

Reprezentujący obecnie barwy MKT Stalowa Wola 14-latek wystąpił w trzech Ogólnopolskich Turniejach Kwalifikacyjnych młodzików i w każdym z nich zagrał w finale. Dwa z nich wygrał! Najpierw znakomicie zaprezentował się w Radomiu, gdzie w finale pewnie pokonał Patryka Stankiewicza (Legia Warszawa) 6:1, 6:2. Potem wystąpił w Bielsku-Białej, gdzie w finale musiał uznać wyższość Stanisława Sławika z Górnika Bytom, ulegając mu 2:6, 3:6. Tę porażkę powetował sobie w sierpniowym (5 – 7 sierpnia br.) OTK w Stalowej Woli. W finale spotkał się z Maciejem Matuszczykiem z KKS Olsza. Po pierwszym zaciętym, acz przegranym secie 5:7, w drugim wygrał 6:0, a w trzecim, przy stanie 1:0, jego rywal skreczował. Teraz Miłosza czekają turnieje międzynarodowe. Wybiera się do Brukseli (Belgia) i Alicante (Hiszpania). Jego trenerami są Adam Dryś i Włodzimierz Pikulski.

– W tenisa gram od sześciu lat. Zaczynałem jak miałem osiem lat. Moim idolem jest Hiszpan Rafael Nadal. Do tej pory zajmowałem w ogólnopolskim rankingu młodzików 21. miejsce, ale po udanych występach w OTK-ach z całą pewnością awansuję w tej klasyfikacji. Chcę się uczyć, chcę grać lepiej, chcę osiągać sukcesy – podsumował M. Sroka.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama