Reklama

Kolejne sukcesy młodych pianistów

Młodzi przemyscy pianiści, adepci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu odnieśli kolejne ogólnopolskie sukcesy.

W Jeżowem odbył się I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej pod nazwą „Młody Kameralista”. Jury w międzynarodowej obsadzie, w składzie: prof. Edward Wolanin (przewodniczący), prof. Tatiana Szewczenko, Ludmiła Worobec-Witek oraz Artur Jaroń nie miało żadnych wątpliwości[paywall]. Przemyscy młodzi wirtuozi fortepianu zdominowali tę imprezę, jury przyznało bowiem uczniom reprezentującym przemyską szkołę kilka miejsc na podium. Pierwsze zajęły duety: Mateusz Mazurek i Gustaw Siepioła (nauczyciele: Jadwiga Bosek-Serefko i Paweł Walciszewski) oraz Maria Kwiecińska i Martyna Wiśniowska (Agnieszka Kwiecińska i Gracja Kaczor). Drugie lokaty przypadły Maciejowi Bryzkowi i Igorowi Słociakowi (Gracja Kaczor i Paweł Walciszewski) oraz Milenie Walczak i Michałowi Laskowi (Gracja Kaczor), trzecie zaś: Poli Chwalisz i Wojciechowi Gaździe (Jadwiga Bosek-Serefko i Paweł Walciszewski).

Gratulujemy laureatom i ich rodzicom, a także nauczycielom, którzy przyłożyli rękę do  sukcesów swoich uczniów.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama