Młodzi przemyscy pianiści, adepci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu odnieśli kolejne ogólnopolskie sukcesy.
W Jeżowem odbył się I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej pod nazwą „Młody Kameralista”. Jury w międzynarodowej obsadzie, w składzie: prof. Edward Wolanin (przewodniczący), prof. Tatiana Szewczenko, Ludmiła Worobec-Witek oraz Artur Jaroń nie miało żadnych wątpliwości[paywall]. Przemyscy młodzi wirtuozi fortepianu zdominowali tę imprezę, jury przyznało bowiem uczniom reprezentującym przemyską szkołę kilka miejsc na podium. Pierwsze zajęły duety: Mateusz Mazurek i Gustaw Siepioła (nauczyciele: Jadwiga Bosek-Serefko i Paweł Walciszewski) oraz Maria Kwiecińska i Martyna Wiśniowska (Agnieszka Kwiecińska i Gracja Kaczor). Drugie lokaty przypadły Maciejowi Bryzkowi i Igorowi Słociakowi (Gracja Kaczor i Paweł Walciszewski) oraz Milenie Walczak i Michałowi Laskowi (Gracja Kaczor), trzecie zaś: Poli Chwalisz i Wojciechowi Gaździe (Jadwiga Bosek-Serefko i Paweł Walciszewski).
Gratulujemy laureatom i ich rodzicom, a także nauczycielom, którzy przyłożyli rękę do sukcesów swoich uczniów.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze