Prezydent Stanów Zjednoczonych po raz kolejny odwiedził nasz kraj. Tym razem pierwszym polskim miastem na jego drodze był Przemyśl. Pociąg, którym przyjechał z Kijowa, dotarł na przemyski dworzec po g. 20.30. Tam już czekały na niego limuzyny. Wsiadł do jednej z nich i został przewieziony na lotnisko w Jasionce, skąd odleciał do Warszawy.
Joe Biden pojawił się najpierw w Kijowie, by po raz kolejny potwierdzić Wołodymyrowi Zełenskiemu, jak szanuje poświęcenie Ukrainy oraz obiecać, że dalsza współpraca amerykańsko-ukraińska nadal będzie dobrze prosperować. Kolejne dni prezydent Stanów Zjednoczonych spędzi w Polce.
Plany dotyczące jego wizyty to m.in. spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, liderami Bukaresztańskiej Dziewiątki oraz uroczyste przemówienie przed Arkadami Kubickiego w ogrodach zamkowych, związane z rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze