Reklama

Kolejne wyjątkowe odwiedziny. Prezydent USA Joe Biden w Przemyślu

Prezydent Stanów Zjednoczonych po raz kolejny odwiedził nasz kraj. Tym razem pierwszym polskim miastem na jego drodze był Przemyśl. Pociąg, którym przyjechał z Kijowa, dotarł na przemyski dworzec po g. 20.30. Tam już czekały na niego limuzyny. Wsiadł do jednej z nich i został przewieziony na lotnisko w Jasionce, skąd odleciał do Warszawy.

Joe Biden pojawił się najpierw w Kijowie, by po raz kolejny potwierdzić Wołodymyrowi Zełenskiemu, jak szanuje poświęcenie Ukrainy oraz obiecać, że dalsza współpraca amerykańsko-ukraińska nadal będzie dobrze prosperować. Kolejne dni prezydent Stanów Zjednoczonych spędzi w Polce.

Plany dotyczące jego wizyty to m.in. spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, liderami Bukaresztańskiej Dziewiątki oraz uroczyste przemówienie przed Arkadami Kubickiego w ogrodach zamkowych, związane z rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Reklama


fot.zw.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości