Wojewoda podkarpacki ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogowego polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Malhowice – Niżankowice.
Po opracowaniu w ubiegłym roku programu funkcjonalno – użytkowego to kolejny krok w kierunku powstania przejścia. Jego budowę przewidziano w latach 2018 – 2019. Przejście umożliwi skorzystanie z najkrótszej drogi w ukraińskie Bieszczady i dotarcie do takich miejscowości jak Dobromil, czy Truskawiec.
– Budowa przejścia jest przede wszystkim szansą na[paywall] ożywienie gospodarcze terenów przygranicznych, podniesienie i udostępnienie nowych obszarów inwestycyjnych po obu stronach granicy – czytamy na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Przemyślu. –Swego czasu nawet ukute zostało określenie „złoty trójkąt” dla terenów położonych pomiędzy Przemyślem, Medyką i Malhowicami, co najlepiej opisuje oczekiwania, jakie wiążą się z budową przejścia. Bardzo ważną funkcją, jaką powinno pełnić przejście jest także ułatwienie ruchu turystycznego. To szansa dla Przemyśla, ale ostatnio także coraz częściej upominają się o jego uruchomienie miejscowości turystyczne, głównie uzdrowiskowe na Ukrainie, z którymi współpracujemy, jak Truskawiec i Schodnica – przekonują urzędnicy.
Planowane przejście przeznaczone będzie dla pojazdów do 3,5 tony. Budynki odpraw powstaną po polskiej stronie, gdzie skorzystają z nich nie tylko nasze, ale również ukraińskie służby graniczne i celne. Takie rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje m.in. w Budomierzu w powiecie lubaczowskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po jaki ciul to przejscie jest potrzebne?
Niech się Przemyśl rozwija.Nowoczesne przejście to kolejny atut dla turystyki i nowe miejsca pracy.
nowa inwestycja w okolicy = miejsca pracy + rozwój tego zapomnianego regionu
Nie Przemyśl, a Malhowice - czytaj Gmina Przemyśl bo tu zostanie kasa
Po jaki ciul to przejscie jest potrzebne?
Niech się Przemyśl rozwija.Nowoczesne przejście to kolejny atut dla turystyki i nowe miejsca pracy.
nowa inwestycja w okolicy = miejsca pracy + rozwój tego zapomnianego regionu