Od wielu lat nie schodzi z podium największych imprez kolarskich w naszym kraju. Krzysztof Gierczak przywiózł do domu kolejny medal Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, wzbogacając swoją imponującą kolekcję trofeów.
W br. Boguszów-Gorce w województwie dolnośląskim, był gospodarzem Mistrzostw Polski MTB XCO w kolarskie górskim. Po zwycięstwie we Włoszakowicach w styczniu br., występujący w barwach Zrywu Buszkowiczki, K. Gierczak wywalczył kolejny krążek, tym razem brązowy. – Trasa była bardzo trudna technicznie, ze stromymi zjazdami. Ale poradziłem sobie. Przegrałem z zawodnikami młodszymi[paywall] ode mnie, będącymi w znakomitej formie – powiedział po wyścigu.
Po trzech latach obecności w Mrągowie, krajowy czempionat XCO przeniósł się w góry, do Boguszowa-Gorc. Miejsce to już kilkukrotnie gościło kolarzy na Pucharach Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz wyścigach z cyklu Górale Na Start.
Trasa w Boguszowie-Gorcach była w zdecydowanej większości naturalna i poprowadzona leśnymi singlami. Runda rozpoczynała się na stadionie, aby po chwili przenieść się do lasu, w którym kolarze musieli zmierzyć się z dużą ilością korzeni, kamieni oraz wymagających podjazdów. Pełna pętla liczyła ponad 3,5 kilometrów i miała około 150 metrów przewyższenia.
K. Gierczak wystartował w kategorii „masters III”. Kolarze startujący w niej mieli do pokonania trzy pętle o długości 3,6 km i dodatkowe 600 m do mety. Łącznie 11,4 km. Zwyciężył Daniel Pepla, drugi był Jacek Brzózka, trzeci K. Gierczak, który do zwycięzcy stracił ponad trzy minuty.
Warto dodać, że mistrzynią Polski seniorek została znakomita, kończąca zawodniczą karierę Maja Włoszczowska, zaś mistrzem Polski – Bartłomiej Wawak. Oboje wystartowali w niedawno zakończonych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze