Reklama

Kolejny strażacki jubileusz za nami. OSP w Sośnicy stuknęła siedemdziesiątka!

14/08/2021 13:21

Odbył się kolejny strażacki jubileusz w naszym regionie. Na placu przy remizie strażackiej w Sośnicy 70-lecie założenia jednostki świętowali druhowie z tutejszego OSP oraz lokalna społeczność.

Obchody 70-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej z Sośnicy strażacka brać oraz liczne grono zaproszonych gości – parlamentarzystów, samorządowców, władz PSP – rozpoczęły od tradycyjnej mszy świętej.

W intencji strażaków nabożeństwo odprawili proboszcz tutejszej parafii[paywall] pw. św. Antoniego ks. Adam Dziadowicz oraz ks. prałat Stefan Kołodziej. Po mszy zgromadzeni przemaszerowali pod pomnik św. Floriana, gdzie złożono wiązanki.

Właściwa część obchodów odbyła się z kolei na placu przed sośnicką remizą. Tu oficjalnie otworzono uroczystość, strażacy złożyli meldunek, zasłużonych udekorowano medalami i odznaczeniami, a także odbyła się seria okolicznościowych przemówień, w trakcie których nie zabrakło słów uznania i gratulacji pod adresem strażaków.

Podniosłości wydarzeniu przysporzyła też asysta orkiestry dętej działającej przy OSP Sośnica. Prawdziwą wisienką na torcie jubileuszu były jednak „prezenty” – 1 sierpnia nastąpiło poświęcenie i przekazanie tutejszym druhom nowego samochodu ratunkowo-gaśniczego oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    sdfsdfsd - niezalogowany 2021-08-14 14:09:09

    pasmiz  pasmiz  pasmiz  pasmiz  pasmiz  pasmiz  pasmiz  pasmiz  pasmiz  pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz  pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmizpasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz  pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz pasmiz

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-08-15 08:27:56

    Miło jest spojrzeć na ludzi działających we wspólnej sprawie i dla dobra ogólnego.To na wsi robi OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA .Co ona ma w sobie ,że tak ciągnie do siebie ludzi młodych starych kobiety i dziewczyny.To prawdziwe serce każdej wsi w Polsce.Mam nadzieję ,że Jej nie zniszczą Gratuluję jubileuszu i więzi mieszkańców.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama