Śnieżka już po raz 9 zaprasza Szkoły Podstawowe do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodą jest budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego. W tym roku do konkursu zgłosiła się Szkoła Podstawowa w Manasterzu, a jej uczniowie nakręcili teledysk pt. „Kolory inspirują.” Czas na zgłaszanie filmów już minął, a przed uczestnikami kolejny etap konkursu- głosowanie.
– Na naszą szkołę można głosować do 19 czerwca na stronie internetowej koloroweboiska.pl bądź poprzez stronę naszej szkoły spmanasterz.superszkolna.pl. Głos się liczy w momencie kiedy wejdziemy na swoją pocztę i aktywujemy otrzymanego e-maila od kolorowych boisk. Nasza szkoła jest bardzo mała, uczęszcza do niej tylko 49 uczniów, dlatego każdy brał udział w powstaniu teledysku. Zależało nam na tym żeby było kolorowo, sportowo, żeby było widać radość i energię. W głosowanie angażują się wszyscy – lokalne społeczeństwo, mieszkańcy, rodziny w różnych częściach Polski i świata. Efekty naszej pracy widać niemalże od razu, ponieważ w ciągu trzech dni zdołaliśmy zdobyć prawie 2000 głosów! [paywall]Oczywiście wszyscy się bardzo zaangażowali w tej projekt, ponieważ w szkole nie mamy nawet sali gimnastycznej, więc boisko wielofunkcyjne bardzo by nam się przydało. Chociaż muszę przyznać, że nie mając sali gimnastycznej osiągamy naprawdę niewiarygodne sukcesy w dziedzinie wychowania fizycznego. Bierzemy udział w licznych zawodach sportowych i nie ma w naszej szkole osoby, która nie ćwiczy na wf-ie. – twierdzi Małgorzata Flis, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu. – Chciałabym jeszcze podkreślić, że bardzo dużą pomoc otrzymaliśmy od Pana Mariana Jerzego Ryznara, Wójta Gminy Wiązownica, który nas rekomendował, składał wniosek.
W różnych częściach Manasterza łatwo można zauważyć rozwieszone plakaty zachęcające do głosowania. Największą zasługę w motywowaniu mieszkańców ma nie kto inny tylko uczniowie szkoły. O swoim udziale w konkursie opowiadają bardzo chętnie.
– Bardzo się cieszyliśmy, że startujemy w konkursie Śnieżki. Wszyscy braliśmy udział w kręceniu teledysku. Mateusz i Łukasz, nasi koledzy poświęcili się tak bardzo, że nawet oblali się farbą – opowiadała Karolina Florek, uczennica szkoły.
– Wszyscy uczniowie rozdawali ulotki mieszkańcom Manasterza żeby jak najwięcej osób na nas głosowało. W konkursie można wygrać boisko wielofunkcyjne. To jest takie boisko, na którym możemy grać w co chcemy – w piłkę nożną, siatkówkę, w co tylko sobie wymyślimy – tłumaczy Julia Kłak. Podczas kręcenia teledysku wszyscy byli zwarci i gotowi.
O zaangażowaniu dzieci w projekt opowiadają pomysłodawczynie – Anna Grudzińska Niemiec i Aleksandra Dąbrowny-Czekańska, nauczycielki szkoły.
– Dyrekcja zaproponowała nam udział w konkursie i trzeba przyznać, że zrobił się z tego bardzo ciekawy projekt, zwłaszcza kiedy zaczęliśmy pracę nad teledyskiem. Mamy na tyle komfortową sytuację, że nikt nas nie blokował ani nie ograniczał. Problem w nakręceniu filmu polegał na tym, że nie mogliśmy robić montażu. Musiał być kręcony od pierwszego do ostatniego ujęcia. Zaplanowaliśmy np. oblewanie się farbą, wiec tutaj nie można było powtórzyć sceny. Co się dało wyćwiczyć na sucho to wyćwiczyliśmy, ale większość scen była bardzo spontaniczna. Zaangażowanie dzieci w dzień kręcenia teledysku było rewelacyjne. Wszyscy przyszli do szkoły wcześniej, pomagali nam się przygotować i zrobić dekorację. Nie chcieliśmy też żeby ten film był przerysowany, ale naturalny. Plusem jest też energiczna muzyka, która powinna kojarzyć się z czymś kolorowym i radosnym. Powtarzamy wszystkim, że dla nas liczy się każdy, nawet najmniejszy głos. I za każdy głos jesteśmy bardzo wdzięczni.
W akcje pomocy Szkole w Manasterzu włączył się również Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Po głosach widać, że już tam poleciał jakiś przekręt. Szkoła co ma mniej niż 70 uczniów i tyle głosów. Kpina.
Nie tylko uczniowie i nauczyciele tej szkoły mogą głosować w konkursie.
Po głosach widać, że już tam poleciał jakiś przekręt. Szkoła co ma mniej niż 70 uczniów i tyle głosów. Kpina.
Nie tylko uczniowie i nauczyciele tej szkoły mogą głosować w konkursie.