Reklama

Kombinezony dla COM i instytucji komunalnych

02/05/2020 12:00

Czas pandemii to także czas szlachetnych gestów. Na takie zdobyli się samorządowcy z Jarosławia. Radni przekazali do jarosławskiego COM 160 atestowanych kombinezonów. Burmistrz podobne środki ochrony, tyle że uszyte na specjalne zamówienie, przekazał instytucjom użyteczności publicznej działającym w mieście.

W ubiegłą środę, 22 kwietnia, radni Agnieszka Wywrót oraz Jarosław Litwiak w imieniu swoich kolegów i koleżanek z klubu Wspólnie Zmieniajmy Jarosław przekazali na rzecz jarosławskiego szpitala 160 kombinezonów. Sprzęt zakupiono po konsultacji z pracownikami szpitala, więc[premiu] posiada on niezbędne atesty i spełnia normy, umożliwiając wykorzystanie go do zabezpieczenia medyków w walce z koronawirusem. Na zakup radni rządzącego w mieście klubu przeznaczyli część swoich diet. Kombinezony przekazano na ręce pełniącej obowiązki dyrektora jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej Moniki Pachacz-Świderskiej. Ostatecznie mają trafić do personelu oddziału zakaźnego tej placówki.

Fartuchy na zamówienie

Dzień później Waldemar Paluch poinformował za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym, że podobne wsparcie otrzymały jarosławskie instytucje komunalne i środowiska związane z ochroną zdrowia. Wobec faktu, że fartuchy i kombinezony ochronne są obecnie towarem trudno dostępnym, ratusz zlecił uszycie ich lokalnym firmom. Pierwsza partia trafiła do pielęgniarek środowiskowych, przedstawicieli domu pomocy społecznej, pracowników MOPS, a także do miejskich spółek PWiK, PGKiM i do MZK.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama