Czas pandemii to także czas szlachetnych gestów. Na takie zdobyli się samorządowcy z Jarosławia. Radni przekazali do jarosławskiego COM 160 atestowanych kombinezonów. Burmistrz podobne środki ochrony, tyle że uszyte na specjalne zamówienie, przekazał instytucjom użyteczności publicznej działającym w mieście.
W ubiegłą środę, 22 kwietnia, radni Agnieszka Wywrót oraz Jarosław Litwiak w imieniu swoich kolegów i koleżanek z klubu Wspólnie Zmieniajmy Jarosław przekazali na rzecz jarosławskiego szpitala 160 kombinezonów. Sprzęt zakupiono po konsultacji z pracownikami szpitala, więc[premiu] posiada on niezbędne atesty i spełnia normy, umożliwiając wykorzystanie go do zabezpieczenia medyków w walce z koronawirusem. Na zakup radni rządzącego w mieście klubu przeznaczyli część swoich diet. Kombinezony przekazano na ręce pełniącej obowiązki dyrektora jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej Moniki Pachacz-Świderskiej. Ostatecznie mają trafić do personelu oddziału zakaźnego tej placówki.
Dzień później Waldemar Paluch poinformował za pośrednictwem swojego konta na portalu społecznościowym, że podobne wsparcie otrzymały jarosławskie instytucje komunalne i środowiska związane z ochroną zdrowia. Wobec faktu, że fartuchy i kombinezony ochronne są obecnie towarem trudno dostępnym, ratusz zlecił uszycie ich lokalnym firmom. Pierwsza partia trafiła do pielęgniarek środowiskowych, przedstawicieli domu pomocy społecznej, pracowników MOPS, a także do miejskich spółek PWiK, PGKiM i do MZK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze