Reklama

Kompleks basenowo-rekreacyjny w Birczy tuż-tuż

Najpewniej w maju br. będzie wiadomo, jak będzie wyglądać i kto wybuduje kompleks basenowo-rekreacyjny w Birczy. Władze gminy na oferty czekają do 5 maja br. Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Władze gminy Bircza posiadają już wstępną koncepcję obiektu i jego program funkcjonalno-użytkowy. Przygotowało je Biuro Projektów „Construction Project” z Przemyśla. Kompleks ma się składać z: basenu rekreacyjnego o nieregularnym kształcie, podzielonego na dwie części o głębokości 1,2 m oraz 1,35 m, basenu dla dzieci z wodnym placem zabaw o nieregularnym kształcie, podzielonego na dwie części – o głębokości 0,3 m i 0,45 m[paywall]. Dodatkowymi atrakcjami będą: boisko do siatkówki plażowej, plac do gry w badmintona, miejsce do gry w plenerowe szachy oraz dwie plaże – piaskowa i trawiasta. Oczywiście nie zabraknie budynków małej gastronomii, przebieralni i sanitariatów. Powstaną budynki kas i cała infrastruktura: chodniki, drogi wewnętrzne, utwardzone place, schody plenerowe, instalacja fotowoltaiczna. Zagospodarowana zostanie zieleń, a całość zyska efektowne oświetlenie.

Kompleks powstanie niemal w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej i parku, czyli w samym centrum Birczy. Będzie niejako zwieńczeniem istniejących już tam obiektów rekreacyjno-sportowych (m.in. boisko orlik, miasteczko rowerowe, siłownia, plac zabaw). Wedle założeń budowa miałaby potrwać 400 dni, więc jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, kompleks byłby gotowy w drugiej połowie przyszłego roku.

Jak poinformowała sekretarz gminy Bircza Jadwiga Haber-Słowińska, źródłem finansowania jest Rządowy Fundusz Polski Ład, w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama