Najpewniej w maju br. będzie wiadomo, jak będzie wyglądać i kto wybuduje kompleks basenowo-rekreacyjny w Birczy. Władze gminy na oferty czekają do 5 maja br. Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Władze gminy Bircza posiadają już wstępną koncepcję obiektu i jego program funkcjonalno-użytkowy. Przygotowało je Biuro Projektów „Construction Project” z Przemyśla. Kompleks ma się składać z: basenu rekreacyjnego o nieregularnym kształcie, podzielonego na dwie części o głębokości 1,2 m oraz 1,35 m, basenu dla dzieci z wodnym placem zabaw o nieregularnym kształcie, podzielonego na dwie części – o głębokości 0,3 m i 0,45 m[paywall]. Dodatkowymi atrakcjami będą: boisko do siatkówki plażowej, plac do gry w badmintona, miejsce do gry w plenerowe szachy oraz dwie plaże – piaskowa i trawiasta. Oczywiście nie zabraknie budynków małej gastronomii, przebieralni i sanitariatów. Powstaną budynki kas i cała infrastruktura: chodniki, drogi wewnętrzne, utwardzone place, schody plenerowe, instalacja fotowoltaiczna. Zagospodarowana zostanie zieleń, a całość zyska efektowne oświetlenie.
Kompleks powstanie niemal w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej i parku, czyli w samym centrum Birczy. Będzie niejako zwieńczeniem istniejących już tam obiektów rekreacyjno-sportowych (m.in. boisko orlik, miasteczko rowerowe, siłownia, plac zabaw). Wedle założeń budowa miałaby potrwać 400 dni, więc jeśli wszystko poszłoby zgodnie z planem, kompleks byłby gotowy w drugiej połowie przyszłego roku.
Jak poinformowała sekretarz gminy Bircza Jadwiga Haber-Słowińska, źródłem finansowania jest Rządowy Fundusz Polski Ład, w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze