Zgodnie z planem krakowska firma „Texom” zaprezentowała swoje pierwsze dzieło z trójpaku inwestycji realizowanych w naszym regionie. Budowa kompleksu basenowo-rekreacyjnego w Birczy dobiegła końca. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się wszystko spiąć i zamknąć jeszcze w tym roku. Przed nami kilka miesięcy na dopięcie szczegółów, także bardzo ważnych. I już w czerwcu przyszłego roku zapraszamy wszystkich chętnych na wodne szaleństwa w naszym kompleksie – powiedział z radością w głosie wójt gminy Bircza Grzegorz Gągola.
Umowa na wykonawstwo pomiędzy wójtem gminy G. Gągolą a szefem „Texomu” Krystianem Wosiem podpisana została pod koniec sierpnia 2022 r. Po 15 miesiącach kompleks jest gotowy. Miejsce jest wyjątkowe. Zlokalizowany na niewielkim wzniesieniu, z którego roztacza się widok na piękne krajobrazy Beskidu Niskiego. W ramach inwestycji powstały m.in.: dwie niecki basenowe – pierwsza o powierzchni ok. 400 m kwadratowych i głębokości od 1,2 do 1,3 m, z torem pływackim, urządzeniami do masażu oraz grotą sztucznej fali, druga o powierzchni ok. 160 m kwadratowych i zmiennej głębokości (od 0,3 do 0,45 metra), wodny plac zabaw dla najmłodszych. Nie brakuje również infrastruktury towarzyszącej, m.in. plaży, gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.
Oto, jak zakończoną inwestycję opisała spółka „Texom”:
Warto dodać, że obok budynku kasy są wydzielone miejsca na stojaki rowerowe, a strefa basenowa wydzielona jest ażurowym ogrodzeniem oraz pasem zieleni z zainstalowanymi ławkami i koszami.
– To prawda, że w naszym regionie jesteśmy pierwsi. Super, że się udało zakończyć prace jeszcze w tym roku. Powstał obiekt na miarę naszych możliwości i oczekiwań mieszkańców. Będziemy zaszczyceni, jeśli zechcą nas odwiedzić mieszkańcy innych miejscowości. Ten kompleks jest dla ludzi. Nie jesteśmy ukierunkowani na czerpanie nie wiadomo jakich zysków, bo takie obiekty się nie zwracają. Ale to nie ma żadnego znaczenia. Teraz przed nami kilka miesięcy, aby dopełnić sprawy proceduralne. Kiedy będą odpowiednie warunki pogodowe, rozpoczniemy rozruch całości. Firma Texom przeszkoli naszych pracowników. Musimy się zatroszczyć o ratowników i małą gastronomię. Każdy z nas musi się dotrzeć. Pierwsi goście powinni zawitać do nas w czerwcu przyszłego roku, bo maj jest zazwyczaj jeszcze zbyt zimny. Jakie ceny? Mamy symulacje, ale musimy je dostosować do możliwości naszych gości. Myślimy o biletach całodziennych, nie godzinowych. Konkretnych kwot nie chciałbym jeszcze podawać. Dodam, że to jeszcze nie koniec inwestycji w tym kompleksie, bo chcemy rozbudowywać fotowoltaikę, chcemy dołożyć jakąś zjeżdżalnię wodną. Zapraszamy!
Reklama
– stwierdził wójt gminy Bircza G. Gągola.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze