Reklama

Koniec handlu przy Wilsona w Przemyślu?

W ubiegłym tygodniu odebraliśmy w redakcji sygnały odnośnie rzekomego końca handlu na bazarze funkcjonującym przy ulicy Wilsona. Głosy zaniepokojenia płynęły ze strony handlujących tam, niepewnych o swój dalszy los. Zapytaliśmy więc w magistracie, czy rzeczywiście to już koniec handlu na wspomnianym targowisku.

Od 2020 r. targowisko przy ul. Wilsona – nazywane przez mieszkańców „ukraińskim bazarem” – nie jest już prowadzone przez samorząd miasta. Teren trafił w prywatne ręce.

Decyzja o zakończeniu działalności bazaru w tym miejscu pod auspicjami samorządu podyktowana była – jak tłumaczyło wówczas miasto – przede wszystkim tym, że teren ten od jakiegoś już czasu cieszył się coraz mniejszą popularnością wśród kupujących, jak i oferentów.

Nie bez znaczenia miał też dla samorządu zły stan budynków, których remonty byłyby zbyt kosztowne. Nieruchomość została więc przekazana w dzierżawę podmiotowi prywatnemu.

W ubiegłym tygodniu dotarły do nas głosy od zaniepokojonych mieszkańców, że[paywall]  bazar przy Wilsona będzie funkcjonował tylko do końca maja, a powodem jest rezygnacja obecnego dzierżawcy.

Reklama

– Taką informację otrzymaliśmy kilka dni temu, co nie ukrywam mocno nas zaniepokoiło, bo prowadzimy tam handel. Jeśli się potwierdzi, to co dalej z handlującymi i wspomnianym miejscem? Będzie stało puste? – zapytał jeden z handlujących.

Informację potwierdziliśmy w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Rzeczywiście, osoba dzierżawiąca teren przy ul. Wilsona wypowiedziała umowę i przestanie ona obowiązywać w dniu ukazania się tego numeru ŻP, czyli 31 maja.

Jak zapewnił Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury przemyskiego magistratu, samorząd czyni starania, by pomóc osobom handlującym tam i szuka rozwiązania, które pozwoli im to nadal robić.

Reklama

– W urzędzie miejskim 26 i 29 maja odbyły się rozmowy dotyczące tej sprawy. Podczas spotkania z wiceprezydentem Bogusławem Świeżym handlujący zostali poinformowani o możliwych organizacyjnych i prawnych rozwiązaniach, jakie mogą zostać podjęte z ich strony, także czekamy na ich decyzję – poinformował.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama