W ubiegłym tygodniu odebraliśmy w redakcji sygnały odnośnie rzekomego końca handlu na bazarze funkcjonującym przy ulicy Wilsona. Głosy zaniepokojenia płynęły ze strony handlujących tam, niepewnych o swój dalszy los. Zapytaliśmy więc w magistracie, czy rzeczywiście to już koniec handlu na wspomnianym targowisku.
Od 2020 r. targowisko przy ul. Wilsona – nazywane przez mieszkańców „ukraińskim bazarem” – nie jest już prowadzone przez samorząd miasta. Teren trafił w prywatne ręce.
Decyzja o zakończeniu działalności bazaru w tym miejscu pod auspicjami samorządu podyktowana była – jak tłumaczyło wówczas miasto – przede wszystkim tym, że teren ten od jakiegoś już czasu cieszył się coraz mniejszą popularnością wśród kupujących, jak i oferentów.
Nie bez znaczenia miał też dla samorządu zły stan budynków, których remonty byłyby zbyt kosztowne. Nieruchomość została więc przekazana w dzierżawę podmiotowi prywatnemu.
W ubiegłym tygodniu dotarły do nas głosy od zaniepokojonych mieszkańców, że[paywall] bazar przy Wilsona będzie funkcjonował tylko do końca maja, a powodem jest rezygnacja obecnego dzierżawcy.
– Taką informację otrzymaliśmy kilka dni temu, co nie ukrywam mocno nas zaniepokoiło, bo prowadzimy tam handel. Jeśli się potwierdzi, to co dalej z handlującymi i wspomnianym miejscem? Będzie stało puste? – zapytał jeden z handlujących.
Informację potwierdziliśmy w Urzędzie Miejskim w Przemyślu. Rzeczywiście, osoba dzierżawiąca teren przy ul. Wilsona wypowiedziała umowę i przestanie ona obowiązywać w dniu ukazania się tego numeru ŻP, czyli 31 maja.
Jak zapewnił Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury przemyskiego magistratu, samorząd czyni starania, by pomóc osobom handlującym tam i szuka rozwiązania, które pozwoli im to nadal robić.
– W urzędzie miejskim 26 i 29 maja odbyły się rozmowy dotyczące tej sprawy. Podczas spotkania z wiceprezydentem Bogusławem Świeżym handlujący zostali poinformowani o możliwych organizacyjnych i prawnych rozwiązaniach, jakie mogą zostać podjęte z ich strony, także czekamy na ich decyzję – poinformował.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze