Od piątku, 1 kwietnia, stanowisko komendanta Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie pełni nadkomisarz Grzegorz Błaszczyk.
Jak postrzega Pan Lubaczów?
– Teren jest w miarę spokojny. Wprawdzie przestępczość jest, ale w porównaniu z resztą województwa nie jest źle.
Czy planuje pan jakieś zmiany w funkcjonowaniu komendy?
– Rewolucji kadrowej nie będzie. Każdy wykonuje swoje zadania, posterunki w terenie działają dobrze. A jak coś działa dobrze, to po co to zmieniać?
Plagą w Lubaczowie są piraci drogowi, którzy głównie nocą urządzają sobie wyścigi po głównych ulicach miasta. Czy ma Pan na nich jakiś pomysł?
– Nie będę tolerował piractwa ani samochodowego, ani motocyklowego. Jeżeli [paywall]ktoś naraża życie innych i swoje, to nie będzie taryfy ulgowej. Wiem, że są takie sytuacje, bo w nocy patroli jest mniej. Czekamy na sygnały od mieszkańców miasta, żebyśmy wiedzieli, gdzie należy je zwiększyć.
Prywatnie jest Pan mężem i ojcem...
– Tak, dwójki dzieci.
Jak odstresowuje się Pan po pracy?
– Moje hobby to: Ochotnicza Straż Pożarna, ratownictwo medyczne i techniczne. Jestem prezesem OSP w Duńkowicach, gdzie mieszkam.
Czyli z munduru policjanta przebiera się Pan w strażacki?
– Udaje mi się łączyć obie te sfery. Czasem syrena dzwoni o drugiej w nocy i trzeba jechać. Często strażacy ochotnicy przyjeżdżają na miejsce zdarzenia jako pierwsza pomoc.
A na miejscu trzeba się liczyć ze wszystkim, prawda?
– Nie każdy pojedzie do wypadku. Czasem są zabici, ranni, jest cierpienie. Trzeba się wtedy przełamać. Jednak ludzi chętnych do służby w OSP nie brakuje, chociaż to wolontariat.
A co pochłania Pana poza tym?
– Jak mam czas, lubię pojeździć sobie na rowerze.
Dziękuję za rozmowę.Nadkomisarz Grzegorz Błaszczyk w Policji służy od 22 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz studiów podyplomowych na kierunku zarządzania kryzysowego tej uczelni. Zawodową karierę rozpoczął w 1994 roku w Komendzie Stołecznej Policji, następnie w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu w Wydziale Ruchu Drogowego, a następnie w Wydziale Kryminalnym. W 2007 roku rozpoczął pracę w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, gdzie pełnił funkcję zastępcy naczelnika. Przed objęciem stanowiska w Lubaczowie, pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.>>Plagą w Lubaczowie są piraci drogowi<<Plagą - jak widać po raz kolejny - wśród nowo mianowanych komendantów w naszym regionie jest nadwaga.To pociąga za sobą oczywiste negatywne skutki: nadciśnienie, zmiany miażdżycowe i cukrzycowe a w rezultacie osłabia sprawność fizyczną i psychiczną.Obywatel ma prawo się obawiać w tej sytuacji o swoje bezpieczeństwo.
>>Plagą w Lubaczowie są piraci drogowi<<Plagą - jak widać po raz kolejny - wśród nowo mianowanych komendantów w naszym regionie jest nadwaga.To pociąga za sobą oczywiste negatywne skutki: nadciśnienie, zmiany miażdżycowe i cukrzycowe a w rezultacie osłabia sprawność fizyczną i psychiczną.Obywatel ma prawo się obawiać w tej sytuacji o swoje bezpieczeństwo.
Czas na lepsze zmiany w końcu