Reklama

Koniec taryfy ulgowej dla piratów. Lubaczów ma nowego komendanta

13/04/2016 15:03

Od piątku, 1 kwietnia, stanowisko komendanta Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie pełni nadkomisarz Grzegorz Błaszczyk.

Jak postrzega Pan Lubaczów?

– Teren jest w miarę spokojny. Wprawdzie przestępczość jest, ale w porównaniu z resztą województwa nie jest źle.

Czy planuje pan jakieś zmiany w funkcjonowaniu komendy?

– Rewolucji kadrowej nie będzie. Każdy wykonuje swoje zadania, posterunki w terenie działają dobrze. A jak coś działa dobrze, to po co to zmieniać?

Plagą w Lubaczowie są piraci drogowi, którzy głównie nocą urządzają sobie wyścigi po głównych ulicach miasta. Czy ma Pan na nich jakiś pomysł?

– Nie będę tolerował piractwa ani samochodowego, ani motocyklowego. Jeżeli [paywall]ktoś naraża życie innych i swoje, to nie będzie taryfy ulgowej. Wiem, że są takie sytuacje, bo w nocy patroli jest mniej. Czekamy na sygnały od mieszkańców miasta, żebyśmy wiedzieli, gdzie należy je zwiększyć.

Reklama

Prywatnie jest Pan mężem i ojcem...

– Tak,  dwójki dzieci.

Jak odstresowuje się Pan  po pracy?

– Moje hobby to: Ochotnicza Straż Pożarna, ratownictwo medyczne i techniczne. Jestem prezesem OSP w Duńkowicach, gdzie mieszkam.

Czyli z munduru policjanta przebiera się Pan w strażacki?

– Udaje mi się łączyć obie te sfery. Czasem syrena dzwoni o drugiej w nocy i trzeba jechać. Często strażacy ochotnicy przyjeżdżają na miejsce zdarzenia jako pierwsza pomoc.

A na miejscu trzeba się liczyć ze wszystkim, prawda?

Reklama

– Nie każdy pojedzie do wypadku. Czasem są zabici, ranni, jest cierpienie. Trzeba się wtedy przełamać. Jednak ludzi chętnych do służby w OSP nie brakuje, chociaż to wolontariat.

 A co pochłania Pana poza tym?

– Jak mam czas, lubię pojeździć sobie na rowerze.

Dziękuję za rozmowę.Nadkomisarz Grzegorz Błaszczyk w Policji służy od 22 lat. Jest absolwentem Uniwersytetu Opolskiego, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz studiów podyplomowych na kierunku zarządzania kryzysowego tej uczelni. Zawodową karierę rozpoczął w 1994 roku w Komendzie Stołecznej Policji, następnie w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu w Wydziale Ruchu Drogowego, a następnie w Wydziale Kryminalnym. W 2007 roku rozpoczął pracę w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, gdzie pełnił funkcję zastępcy naczelnika. Przed objęciem stanowiska w Lubaczowie, pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Łańcucie.
MTR, KWP
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-04-13 16:34:35

    >>Plagą w Lubaczowie są piraci drogowi<<Plagą - jak widać po raz kolejny - wśród nowo mianowanych komendantów  w naszym regionie jest nadwaga.To pociąga za sobą oczywiste negatywne skutki: nadciśnienie, zmiany miażdżycowe i cukrzycowe a w rezultacie osłabia sprawność fizyczną i psychiczną.Obywatel ma prawo się obawiać w tej sytuacji o swoje bezpieczeństwo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kate - niezalogowany 2016-04-14 21:53:55

    Czas na lepsze zmiany w końcu 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości