Mimo niezbyt sprzyjającej aury, wielu przemyślan odwiedziło dzisiaj (12 grudnia br.) dziedziniec starostwa powiatowego przy placu Dominikańskim, aby podziwiać jedyny w swoim rodzaju konkurs szopek bożonarodzeniowych.
Organizatorem I Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Integracja”. W jego imieniu pieczę nad całością sprawował Jan Nowakowski. Swoje prace wystawiło blisko 50 osób z różnych stron Polski i Europy, m.in. Węgier, Słowacji i Ukrainy. Prezentowane szopki były wykonane różnymi technikami i z różnych materiałów. Misterne i proste, malowane, wycinane lub rzeźbione. Każde miały jednak swój niepowtarzalny urok i czar.
Żywą szopkę wystawili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Korytnik. Imprezie towarzyszyła prezentacja twórców ozdób choinkowych, wyrobów, ciast świątecznych i innych kulinariów. Na zakończenie konkursu, już po obradach jury, szopkarze w barwnym korowodzie przeszli ulicami Franciszkańską i Kazimierzowską do kościoła ojców Franciszkanów, gdzie zostały ogłoszone wyniki. Tam także wszyscy chętni do 2 lutego przyszłego roku będą mogli te arcydzieła rękodzielnictwa podziwiać na wystawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.szopki robią ogromne wrażenie, wielkie gratulacje dla Twórców!
Wielkie brawa dla organizatorów a szczególnie dla pani Teresy za włożony trud i serce w przygotowanie konkursu. Dzięki takim inicjatywom Przemyśl będzie istniał.
Piękny pomysł, czekamy na kolejne konkursy szopek.....Podziękowania dla twórców szopek i organizatorów
WRESZCIE KTOS O TYM POMYSLAL ZEBY TAKI KONKURS ZORGANIZOWAC BRAWO BRAWO
wystawcasuper organizacja szopki piękne,tylko brak plakatów reklamowych,ale to w końcu I konkurs,więc wszystko można wybaczyć
Czekam już na kolejne konkursy szopek, dziękuję Tereni za podjęcie tematu i przygotowanie tej imprezy.Podrawiam
Gratulacje dla naszej lokalnej artystki Ewy za wyróżnienie w konkursie szopek.Wielkie brawa i powodzenia w realizacji planów artystycznych.
Nareszcie coś interesującego i kolorowego w tym smutnym mieście.Byłem, widziałem, gratuluję.
Gratuje artystce Annie Barć za cudownie wykonaną szopkę życzę powodzenia w pracy tfurczej.
Tak ta szopka pani Anny Barć była naprawdę ładna
Gratuluję Starostwu organizacji wspaniałej imprezy o zasięgu międzynarodowym .Sceneria i dziedziniec bardzo dobrze wpisały się w tematykę konkursu.Było co oglądać i posmakować.Brawo do następnego roku!
Cudowne,piękne.............
szopki robią ogromne wrażenie, wielkie gratulacje dla Twórców!
Wielkie brawa dla organizatorów a szczególnie dla pani Teresy za włożony trud i serce w przygotowanie konkursu. Dzięki takim inicjatywom Przemyśl będzie istniał.