Wciąż nie milkną – trwające już kilka miesięcy – kontrowersje przy budowie obwodnicy Pruchnika. Mieszkańcy nie zgadzają się na jej przebieg w kształcie, jaki proponuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jej trasa miałaby wieść przez kilka posesji, zdecydowanie za blisko domów.
Obwodnica Pruchnika będzie częścią drogi wojewódzkiej numer 881. W ub.r. przebudowany został ponad 5-kilometrowy odcinek prowadzący z Kańczugi. Już wtedy zapowiadano prace nad projektem obwodnicy. Ale – zdaniem mieszkańców – informacji było tyle co kot napłakał. A przecież to oni będą głównymi „odbiorcami” sporego ruchu (i hałasu), jaki niewątpliwie ta inwestycja przyniesie. Obawiają się, że będzie dla nich bardzo uciążliwa.
Napisali w tej sprawie nawet specjalne oświadczenie, założyli samorządową grupę pod nazwą „Razem Dla Gminy Pruchnik”.
– napisali we wspomnianym oświadczeniu...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 66% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Witam serdecznie, Dla mnie jako Pruchniczanina(wyjechałem ponad 40 lat temu)ale serce jest dalej w Pruchniku uważam že ta obwodnica jest troche na wyrost,czyli nie potrzebna.Caly biiznes gastronomiczny ,(a jest pysznie) padnie.Zyska na tym Kańczuga..Oczywiście glos mieszkańcow i władz Miasta zadecyduje.Pozdrawiam serdecznie.Andrzej Szpak
Witam serdecznie, Dla mnie jako Pruchniczanina(wyjechałem ponad 40 lat temu)ale serce jest dalej w Pruchniku uważam že ta obwodnica jest troche na wyrost,czyli nie potrzebna.Caly biiznes gastronomiczny ,(a jest pysznie) padnie.Zyska na tym Kańczuga..Oczywiście glos mieszkańcow i władz Miasta zadecyduje.Pozdrawiam serdecznie.Andrzej Szpak
Witam serdecznie, Dla mnie jako Pruchniczanina(wyjechałem ponad 40 lat temu)ale serce jest dalej w Pruchniku uważam že ta obwodnica jest troche na wyrost,czyli nie potrzebna.Caly biiznes gastronomiczny ,(a jest pysznie) padnie.Zyska na tym Kańczuga..Oczywiście glos mieszkańcow i władz Miasta zadecyduje.Pozdrawiam serdecznie.Andrzej Szpak
Witam serdecznie, Dla mnie jako Pruchniczanina(wyjechałem ponad 40 lat temu)ale serce jest dalej w Pruchniku uważam že ta obwodnica jest troche na wyrost,czyli nie potrzebna.Caly biiznes gastronomiczny ,(a jest pysznie) padnie.Zyska na tym Kańczuga..Oczywiście glos mieszkańcow i władz Miasta zadecyduje.Pozdrawiam serdecznie.Andrzej Szpak