Chcą pracować na rzecz swoich osiedli i całego miasta, stworzyć konkretny program, a za cztery lata wystartować w wyborach samorządowych, aby – jak sami mówią – dać ludziom prawdziwą możliwość wyboru.
Pomysł powołania struktur nowej partii w Lubaczowie wziął się z chęci zmian. – Chcemy stworzyć dla ludzi jakąś alternatywę. Często słyszałem, że w wyborach nie ma na kogo głosować. Dajemy więc wybór, a co z tego wyjdzie, zależy od ludzi – mówi Paweł Szczepanik, prezes struktur partii KORWiN w Lubaczowie.
Jego zdaniem, ten moment jest dobry na rozpoczęcie działalności, rozwinięcie struktur i przygotowanie sobie elektoratu przed wyborami samorządowymi za cztery lata. – Chcielibyśmy stworzyć jakąś realną opozycję dla obecnej ekipy. Bo u nas wygląda to tak, że wybiera się władze samorządowe i przez cztery lata jest cisza, robią, co chcą i nikt nie patrzy im na ręce. Opozycja znika tuż po ogłoszeniu wyniku wyborów – mówi. – Na pewno będziemy się udzielać, jeśli chodzi o wybory parlamentarne, chociaż nie umiem powiedzieć, czy ktoś z nas będzie kandydował. Będziemy natomiast zachęcać ludzi, żeby głosowali na nasze ugrupowanie – zapowiada P. Szczepanik.
Lubaczowski KORWiN na razie tworzy swój lokalny program, a jego członkowie chcą udzielać się w życiu społecznym. Do tej pory kilku osobom udało się wejść do zarządów rad osiedlowych.
Struktury partii w Lubaczowie powstały, gdy Janusz Korwin-Mikke stał na czele Kongresu Nowej Prawicy. Po rozłamie, członkowie i sympatycy lubaczowskiego KNP jednomyślnie postanowili wstąpić w szeregi nowego ugrupowania, który powołał Koalicję Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN). – Janusz Korwin-Mikke był nie tylko liderem KNP, ale przede wszystkim naszym – uzasadnia P. Szczepanik. – Cenię Korwin-Mikkego za jego logiczne podejście do rzeczywistości. Jeśli chodzi o wypowiedzi, to ma on kontrowersyjne porównania, ale taki już jest. Natomiast zgadzam się z jego poglądami na temat gospodarki. Szanuję go za to, że jest konsekwentny w swoich poglądach, a nie zmienia ich jak chorągiewka na wietrze – dodaje.

fot.Paweł Bugira
– Cenię Korwin-Mikkego za jego logiczne podejście do rzeczywistości – mówi Paweł Szczepanik, prezes KORWiN-a w Lubaczowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ja myślałem że to OUN zakładają lubaczowiaki.
How to log out in windows 10,this is one of the simple way,now easily to log in your window 10 https://logoffwindows.com/ first time i am confused how can log screen windows 10.
Ja myślałem że to OUN zakładają lubaczowiaki.
How to log out in windows 10,this is one of the simple way,now easily to log in your window 10 https://logoffwindows.com/ first time i am confused how can log screen windows 10.