Reklama

Kościoły wschodnie rozpoczęły Wielkanoc [galeria]

12/04/2015 19:33

W czasie procesji uczestnicy zatrzymali się na zewnątrz przed zamkniętymi drzwiami świątyni, a arcybiskup trzykrotnie uderzył w nie krzyżem.

Procesje rezurekcyjne rozpoczęły dziś rano świętowanie Wielkanocy w Kościołach wschodnich: greckokatolickim i prawosławnym. W Przemyślu w greckokatolickim soborze archikatedralnym liturgii przewodniczył abp Jan Martyniak, metropolita przemysko-warszawski obrządku bizantyjsko-ukraińskiego. Najpierw odprawiono nabożeństwo jutrzni połączone z procesją, a potem mszę św.
W czasie procesji uczestnicy zatrzymali się na zewnątrz przed zamkniętymi drzwiami świątyni, a arcybiskup trzykrotnie uderzył w nie krzyżem. Następnie wszyscy weszli do środka. W przemarszu niesione były: księga Ewangelii i ikona przedstawiająca Chrystusa zmartwychwstałego.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości