1 września ruszyła 2. edycja ogólnopolskiej rywalizacji, która ma wyłonić najbardziej rowerowe miasto w kraju. O zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski walczą 43 miasta, w tym również Przemyśl.
Do wspólnego kręcenia kilometrów, podobnie jak podczas 1. edycji wydarzenia, w imieniu[paywall] miasta Bydgoszcz, które jest jego organizatorem, zaprasza prezydent Rafał Bruski. – Jako włodarz Bydgoszczy bardzo się cieszę, że Rowerowa Stolica Polski odbędzie się już po raz drugi i to w tak dużym składzie. Rywalizacja będzie dużo bardziej zacięta niż przed rokiem. Liczę na kolejny rekord przejechanych kilometrów – zagrzewa do walki.
43 miasta, w tym Przemyśl, mają równe szanse na zdobycie pucharu i tytułu Rowerowej Stolicy Polski. Wszystko w rękach mieszkańców. Jeśli przemyscy miłośnicy 2 kółek wystarczająco się zmobilizują, możemy liczyć na sukces.
By wziąć udział w zabawie, wystarczy ściągnąć na telefon darmową aplikację ze strony www.rowerowastolicapolski.pl i wybrać Przemyśl jako miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Można to robić do 30 września br. Co ciekawe, użytkownicy aplikacji mogą kręcić kilometry dla swojego miasta, znajdując się w dowolnym zakątku świata.
Do zyskania – oprócz doskonałej formy i samopoczucia – są też zniżki u partnerów akcji i specjalne odznaki oraz nagrody dla najlepszych rowerzystów lokalnych. Laur zwycięstwa – czyli puchar Rowerowej Stolicy Polski oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów ufundowane przez sponsora rywalizacji firmę Ibombo (dla miejscowości z trzema najlepszymi wynikami) – trafi do jednego z 43 miast. Na finał akcji liczba przejechanych kilometrów zostanie bowiem podzielona przez liczbę mieszkańców. W ten sposób poznamy zwycięzcę.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze