Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” od lat angażuje się w promocję honorowego krwiodawstwa, z sukcesem organizując kolejne zbiórki życiodajnego płynu. W niedzielę, 8 lutego, w Horyńcu-Zdroju znów o sobie przypomnieli. Tym razem do oddania krwi udało im się namówić kilkadziesiąt osób, a sama akcja zakończyła się fantastycznym wynikiem.
– Dziękujemy każdemu z Was z osobna – zarówno tym, którzy oddali krew, jak i tym, którzy tym razem nie mogli tego zrobić, ale pojawili się, by nas wesprzeć. Wasz gest jest bezcenny. Dziękujemy również obsłudze medycznej z RCKiK w Lublinie, dziewczynom z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i oczywiście panu Andrzejowi za profesjonalizm oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia
– podsumował w imieniu organizatorów niedzielnej akcji prezes stowarzyszenia Janusz Rawski.
Łącznie na apel pomysłodawców odpowiedziało 41 osób gotowych podzielić się cząstką siebie, ale z tej grupy część musiała się wykruszyć po wstępnej kwalifikacji. W sumie więc w ramach inicjatywy krew oddały 32 osoby. A ostateczny wynik zbiórki to 14,4 litra życiodajnego płynu.
– Wasza solidarność i chęć niesienia pomocy po raz kolejny pokazały, że razem możemy uratować niejedno życie
– nie kryje zadowolenia z sukcesu akcji stojący na czele horynieckiej grupy krwiodawców szef stowarzyszenia SHDK "Ratownik".

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze