Reklama

Kryształowy rajd szlakiem Jana Pawła II

22/10/2019 09:42

Młodzież i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu wybrali się na rajd szlakiem Jana Pawła II do Kalwarii Pacławskiej. Wędrowali po raz piętnasty.

Pomysłodawczynią i organizatorką wędrówki jest wicedyrektor II LO Agata Trzpis, która[paywall] poprowadziła razem z dyrektorem szkoły Mariuszem Zamirskim, kilkunastoosobową grupę nauczycieli oraz ponad 150-osobową grupę uczniów.

Rajd szlakiem Jana Pawła II wpisuje się w tradycje turystyczne, kulturowe i historyczne regionu. Uczestnicy mają okazję podziwiać krajobraz Pogórza Przemyskiego, podjąć wysiłek górskiej wędrówki, zwiedzić ponad 350-letnie sanktuarium maryjne, którego usytuowanie na wzgórzach wykazuje duże podobieństwo do krajobrazu wokół Jerozolimy. Droga krzyżowa ma długość ok. 1,6 km. Na wzgórzach znajduje się 35 murowanych i 7 drewnianych kaplic kalwaryjskich.

Reklama

Na okoliczność kryształowej, 15. rocznicy rajdu, nie zabrakło także jubileuszowych podziękowań w postaci okazjonalnych pamiątek. Jak co roku, państwo Grażyna i Zbigniew Muzykarzowie, właściciele gospodarstwa agroturystycznego „Pod Wiśnią”, ugościli uczestników rajdu kawą, herbatą i miłą pogawędką.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama