Młodzież i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu wybrali się na rajd szlakiem Jana Pawła II do Kalwarii Pacławskiej. Wędrowali po raz piętnasty.
Pomysłodawczynią i organizatorką wędrówki jest wicedyrektor II LO Agata Trzpis, która[paywall] poprowadziła razem z dyrektorem szkoły Mariuszem Zamirskim, kilkunastoosobową grupę nauczycieli oraz ponad 150-osobową grupę uczniów.
Rajd szlakiem Jana Pawła II wpisuje się w tradycje turystyczne, kulturowe i historyczne regionu. Uczestnicy mają okazję podziwiać krajobraz Pogórza Przemyskiego, podjąć wysiłek górskiej wędrówki, zwiedzić ponad 350-letnie sanktuarium maryjne, którego usytuowanie na wzgórzach wykazuje duże podobieństwo do krajobrazu wokół Jerozolimy. Droga krzyżowa ma długość ok. 1,6 km. Na wzgórzach znajduje się 35 murowanych i 7 drewnianych kaplic kalwaryjskich.
Na okoliczność kryształowej, 15. rocznicy rajdu, nie zabrakło także jubileuszowych podziękowań w postaci okazjonalnych pamiątek. Jak co roku, państwo Grażyna i Zbigniew Muzykarzowie, właściciele gospodarstwa agroturystycznego „Pod Wiśnią”, ugościli uczestników rajdu kawą, herbatą i miłą pogawędką.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze