Reklama

Krzyż Zawierzenia przy Kopcu Tatarskim zarasta

– Powiem szczerze, nie wierzyłem w to, co przeczytałem. To jakieś kuriozum. Mieszkańcy zgłosili mi zaniedbania przy Krzyżu Zawierzenia, narzekali zwłaszcza na samosiejkę, drzewko wyrastające z jego elementów. Napisałem interpelację w tej sprawie z prośbą o uporządkowanie. Odpisano mi, że dokonano oględzin i nie stwierdzono tam wystających z pomnika elementów! – z zażenowaniem w głosie powiedział radny niezależny Dariusz Lasek.

Krzyż Zawierzenia górujący nad miastem, nieopodal Kopca Tatarskiego, powstał w 2000 r. Budowę monumentu rozpoczęto dla upamiętnienia Roku Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa oraz zawierzenia miasta Bożemu Miłosierdziu.

Ma 22 m wysokości, a figura Jezusa Chrystusa, która współtworzy pomnik – 4 metry. Jego autorami są Barbara i Wiesław Czekierdowie oraz Dariusz Jasiewicz, a budowy  podjęły się firmy z Rzeszowa. Wypadałoby, aby to miejsce było schludne i estetyczne[paywall].

– Dla mnie sytuacja jest nie do zaakceptowania, kuriozalna. Mieszkańcy zgłosili mi zaniedbania przy Krzyżu Zawierzenia. Szczególnie zwracali uwagę na drzewko wyrastające z jego elementów. Napisałem interpelację w tej sprawie, z prośbą o uporządkowanie. Odpowiedź wprawiła mnie w osłupienie. Otóż odpisano mi, że dokonano oględzin i nie stwierdzono wystających z pomnika elementów! Wystosowałem więc drugą interpelację, ale dołączyłem już dokumentację fotograficzną, którą zrobiłem po otrzymaniu odpowiedzi od pana prezydenta. Na fotografiach widać jak na dłoni wyrastające drzewko. Niestety, jest niewidzialne dla służb podległych prezydentowi, za to widzialne dla wszystkich innych... – powiedział radny D. Lasek.

Zaniedbane jest także otoczenie monumentu, trawa wyrasta ze stopni placu.

– Jednak, jak można domniemać, najważniejsze jest to, że służby doglądają i przycinają planowo, według umowy – bo tak odpisał prezydent miasta. A to, że wygląda to nieestetycznie, to widać sprawa drugorzędna – stwierdził radny D. Lasek.

Reklama

Kontrola nie wskazała

Aby nie być gołosłownym, prezentujemy treść pism krążących między magistratem a radnym. Pierwszą prośbę o uporządkowanie terenu wokół Krzyża Zawierzenia (przy którym 3 września br. odbyła się peregrynacja wędrującej po całej Polsce Figury Matki Bożej Fatimskiej) radny D. Lasek wystosował 4 sierpnia br.

11 sierpnia br. otrzymał odpowiedź treści: „W związku z Pana interpelacją, dotyczącą koszenia terenu przy Krzyżu Zawierzenia na Zniesieniu informuję, że podczas kontroli 9 sierpnia br. stwierdzono, że z elementów pomnika nie wyrasta roślinność, a teren został wykoszony, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z wykonawcą”.

Byliśmy na miejscu. Z cokoła pomnika rzeczywiście wyrasta drzewko. Samosiejka. Z pomiędzy kolejnych stopni prowadzących pod sam monument przebija się  trawa i inna roślinność. Tyle że to nie ma najwyraźniej znaczenia.


fot.za zbiorów własnych
Z cokoła pomnika rzeczywiście wyrasta drzewko. Samosiejka. Z pomiędzy kolejnych stopni prowadzących pod sam monument przebija się trawa i inna roślinność.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-09-09 20:31:00

    Tylko co jest większym problemem ?!? Drzewko czy inna roślinność wyrastająca ze schodów czy też pomnika czy też samo to przedsięwzięcie ?!? Tym bardziej że niemal wszyscy nauki i przesłanie Jezusa mają głęboko w ....nosie, albo są ich nieświadomi co jest w związku z powyższym hipokryzją oraz ignorancją etc.''Przyszedłem aby znieść ofiary i krwawe uczty. A jeśli nie przestaniecie ofiarowywać mięsa i krwi zwierząt ani spożywać ich, nie ustanie gniew Boży spadać na was, tak jak spadał na pustyni na przodków waszych, którzy oddawali się spożywaniu mięsa, aż zgnilizną zostali napełnieni i zarazą wyniszczeni''ZATAJONA MIŁOŚĆ CHRYSTUSA DO ZWIERZĄT - NNKA.WORDPRESS.COM

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-09-09 20:32:13

    EWANGELIA POKOJU - WEGANIZM.COM

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gradzinka69_475 2021-09-09 20:42:51

    A co to? Jakieś specjalne miejsce? Zarasta wiele miejsc w Przemyślu. Jak tak w oczy kole Pana radnego, to może po którymś męskim różańcu podejść na Kopiec i w trybie czynu społecznego wypielić. Na chwałę pańską oczywiście ;) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama