Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, jak w Rudce polną drogę utwardzono gruzem z nagrobków. Tuż po naszej publikacji władze gminy na łamach mediów zapewniały, że gruz zostanie rozdrobniony. Sprawę sprawdziliśmy w ubiegłym tygodniu i możemy potwierdzić – krzyży nie ma. Mieszane uczucia jednak pozostały.
O sprawie pisaliśmy 14 marca br. Wówczas wzburzeni mieszkańcy zasygnalizowali nam, że w kilku miejscach na polnej drodze w okolicach Rudki rozsypano gruby cmentarny gruz. Wśród niego znalazły się elementy nagrobnych płyt, kilka krzyży, a nawet charakterystyczny kamienny wazon.[paywall] Wówczas komentarza ze strony gminy Sieniawa, ze względu na obowiązki służbowe włodarzy, nie udało się nam zdobyć, ale niedługo po tym w lokalnej prasie pojawiły się zapewnienia, że gruz zostanie rozdrobniony.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze