Reklama

Kto podczas przemyskich sesji rady kąpie się w basenie?

Radny Marcin Kowalski (Wspólnie dla Przemyśla) zastanawia się na swoim profilu na Facebooku, dlaczego sesja absolutoryjna (30 czerwca br.) Rady Miejskiej w Przemyślu odbędzie się zdalnie. Wiele samorządów wróciło do starej formy prowadzenia obrad...

Na swoim oficjalnym samorządowym profilu Marcin Kowalski szef Klubu Radnych Wspólnie dla Przemyśla napisał m.in.:

„W całym kraju znoszone są kolejne obostrzenia związane z Covid-19, Sejm RP rozpoczął posiedzenia w starej formie, większość samorządów zniosło zdalne sesje rady miasta w formie wideokonferencji, ale u nas w Przemyślu kolejna sesja (absolutoryjna) rady miejskiej odbędzie się 30 czerwca po raz kolejny w formie zdalnej (...)”[paywall].

Dodał, że podczas wcześniejszych zdalnych sesji radni z różnych klubów, w tym także on, apelowali do radnego M. Kamińskiego o zwołanie sesji plenarnej w urzędzie, ale jak widać nie doczekali się.

Po czym zastanawia się, okraszając to odpowiednim wpisem (nazwisko przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego „otaczając” flagą... Białorusi – przyp. aut.), czego może się obawiać M. Kamiński. Czy zakażeń wirusem na sali obrad, a może czegoś innego, np. że przy ważnym głosowaniu zwyczajnie kogoś zabraknie z koalicji rządzącej?

Konkluzją jest odważne stwierdzenie, że „(...) może Kamiński zwołując sesje w trybie zdalnym robi to z premedytacją, bo zawsze on albo inny radny może nacisnąć przycisk w tablecie wypoczywając w chłodnym basenie”.

Reklama

W urzędzie nie ma basenu

Zapytaliśmy więc przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Macieja Kamińskiego (PiS), dlaczego nie podążył drogą wielu samorządów w Polsce i nie zaprosił radnych do dużej sali przemyskiego magistratu.

Czego się boi? Wszak 30 czerwca br. odbędzie się niezwykle istotna sesja Rady Miejskiej w Przemyślu. Sesja, podczas której prezydent miasta Wojciech Bakun zaprezentuje m.in. sprawozdanie z realizacji budżetu za 2020 r., a radni zdecydują, czy udzielić mu wotum zaufania i przyznać absolutorium.

Przypomnijmy, że w ub.r. włodarz miasta nie otrzymał ani wotum zaufania, ani absolutorium. Jeśli po raz drugi nie otrzyma, może dojść do referendum, odwołującego go ze stanowiska.

– Odpowiadając na pytanie dotyczące wpisu radnego Marcina Kowalskiego, sesja absolutoryjna zwołana jest na podstawie obowiązujących przepisów. Natomiast nikt radnemu nie zabrania być w urzędzie w trakcie sesji w trybie zdalnym. Jeśli ma taką potrzebę, to bardzo proszę. Nie przypominam sobie, aby więcej niż radni jednego lub dwóch klubów apelowali o sesje stacjonarne. Ale zrobili to wówczas, kiedy była duża liczba zachorowań na COVID-19. Pytanie, czy to byłoby odpowiedzialne i bezpieczne? – powiedział M. Kamiński.

– Natomiast co do jego stwierdzenia odnośnie wciskania przycisku, będąc w basenie... Po pierwsze ja na każdej sesji jestem w urzędzie jako przewodniczący, co zresztą widać, bo mam włączoną kamerkę, a w urzędzie basenu nie ma. Po drugie, to nie kto inny, a radny Kowalski, jest jednym z tych radnych, którzy często nie mają włączonej kamerki i czasami ma problem z połączeniem się i głosowaniem. Więc w tym przypadku nie wiem, gdzie pan radny jest i co robi. Więcej w tym temacie wypowiadać się nie chcę. Od wielu miesięcy radnemu Kowalskiemu nie odpowiada prowadzenie przeze mnie sesji. Bywają sytuacje, że w czasie sesji przeszkadza w jej wprowadzeniu, zachowuje się niekulturalnie, a nawet potrafi obrażać przewodniczącego rady – podsumował M. Kamiński.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Precz z dyktaturą! - niezalogowany 2021-06-24 17:19:19

    Bardzo dobrze zrobił.  Mamy dość Kamińskiego. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ktosiek - niezalogowany 2021-06-24 17:29:06

    Co się dziwisz Kamińskiego?  Ma miesiąc miodowy ????????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Radek - niezalogowany 2021-06-24 18:05:13

    Mam dość Kowalskiego.Moim radnym nigdy nie był i nie bedzie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama