Reklama

Kto ratownikiem mostu?

Obecność aż trzech włodarzy nadsańskiego grodu na czele z prezydentem Robertem Chomą oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu Beaty Kot wskazywała, że konferencja prasowa, która odbyła się w urzędzie miasta 19 sierpnia br., ma sporą wagę. Tematem było przedstawienie dwóch koncepcji zagospodarowania zabytkowego, jedynego w swoim rodzaju, mostu kolejowego na Sanie.

Odniosłem jednak wrażenie, że wszystko co dobre z tym związane władze miasta przypisały tylko i wyłącznie sobie. A to nieprawda i władze doskonale o tym powinny wiedzieć. Tekstów o fatalnym stanie technicznym tego obiektu napisałem w ciągu ostatnich trzech lat kilka. Za każdym razem z pytaniem o most zwracałem się do miasta. I za każdym razem odpowiedź z magistratu była taka sama: to nie nasz obiekt, należy do PKP i tam powinienem szukać rozwiązania (korespondencja do wglądu w redakcji). Pytałem więc w spółce PKP. Tam mnie zbywano, że może za rok, może za dwa. Odpowiedź na pytanie, czy miasto w jakikolwiek sposób interesowało się lub interesuje się tym tematem, brzmiała: nie (korespondencja do wglądu w redakcji).

Nagle, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezczynność zamieniała się w działanie. Dlaczego? Najprawdopodobniej dlatego, że na jednym z portali społecznościowych Maciej Dębicki, Krystian Rachwał i Błażej Wilk zainicjowali akcję społeczną pod hasłem „Uratujmy Most Kolejowy w Przemyślu”. To oni rozpropagowali temat, to oni zainteresowali nim odpowiednie organy. Bądźcie – szanowni panowie prezydenci – precyzyjni i sprawiedliwi!

Oczywiście, ta akcja bez pomocy władz miasta i pieniędzy z budżetu nie ma prawa zakończyć się powodzeniem. Nie widzę więc potrzeby, aby jedni dystansowali się od drugich. Działajcie razem, a z całą pewnością jeden z najbardziej charakterystycznych elementów miejskiego krajobrazu nie pójdzie na żyletki i przez lata całe służyć będzie mieszkańcom.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    097 - niezalogowany 2016-08-24 07:00:59

    Brawo Panie Mariuszu za ten tekst. Facet, ktory rzadzi Przemyslem powinien sie wstydzic!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zet - niezalogowany 2016-08-24 12:46:18

    http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=63DE6788http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=09D81E3Bhttp://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=443FD1F9

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama