Niemerytoryczne pytania z błędami interpunkcyjnymi i ortograficznymi wypomniał Wojciech Bakun wiceprzewodniczącemu rady miejskiej Maciejowi Kamińskiemu (PiS). Na to radny odpowiedział, że prezydent mówi ładnie, ale nieskładnie. A my sprawdziliśmy kilka pism obu panów.
Wszystko zaczęło się od tego, że Maciej Kamiński zarzucił prezydentowi, że nie odpowiada na interpelacje albo udzielane informacje nie są konkretne. Jego słowa potwierdził Andrzej Berestecki (PiS). – W ostatnich tygodniach dostałem dwie odpowiedzi na interpelacje i troszeczkę mnie zszokowały. Pierwsza była taka, że moja interpelacja nie jest interpelacją – mówił M. Kamiński.
Druga odpowiedź – jak stwierdził – jeszcze bardziej go zszokowała. Wiceprezydent Bogusław Świeży napisał, że odpisuje, aby dochować 14-dniowego terminu na odpowiedź, natomiast informacja merytoryczna nadejdzie, gdy W. Bakun wróci z urlopu.
– Nie wiedziałem, że w ogóle tak można odpowiedzieć. Powiem szczerze: byłem zbulwersowany. Jeżeli pana prezydenta nie będzie dłużej niż dwa tygodnie z różnych przyczyn, to znaczy, że nie będzie odpowiedzi? Po to jest zastępca prezydenta, po to jest zastępca dyrektora w różnych jednostkach, który pełni obowiązki. Skoro zastępca prezydenta nie może odpowiedzieć, to po co on jest? – pytał wiceprzewodniczący.
W. Bakun wyjaśniał, że jego zastępca nie mógł odpowiedzieć na pytania M. Kamińskiego, ponieważ radny pytał o m.in. o wypowiedzi samego prezydenta. A do tych przecież B. Świeży nie może się ustosunkować. M. Kamiński natomiast zaznaczył, że tylko 2 pytania były skierowane bezpośrednio do prezydenta, natomiast 3 kolejne dotyczyły ogólnej sytuacji spółki.
W. Bakun stwierdził, że M. Kamiński zyskał miano króla interpelacji, dlatego że „w 30 interpelacjach zadaje te same pytania”. – One z merytoryką mają niewiele wspólnego – powiedział prezydent[paywall]. Zasugerował radnemu, aby w swoich interpelacjach poprawił warstwę merytoryczną oraz konstruował pytania zgodnie z zasadami języka polskiego. Stwierdził też, że czasem M. Kamińskiemu przydarzają się również błędy interpunkcyjne i ortograficzne.
Na to radny odpowiedział, że prezydent ładnie mówi, ale nieskładnie. – Prosiłbym popracować nad językiem i wymową, mówić troszkę mniej, spokojnie – powiedział.
Przyglądając się interpelacjom wiceprzewodniczącego i odpowiedziom prezydenta, a także ich wpisom w mediach społecznościowych, trzeba zauważyć, że interpunkcja sprawia kłopoty obu panom i obaj oszczędnie używają przecinków. Zdarzają się im również błędy ortograficzne. M. Kamiński stwierdził ostatnio, że jest „z szokowany”, z kolei W. Bakun napisał kiedyś, że społecznicy posprzątali „nie całe nabrzeże Sanu”. Pomyłek i literówek wystarczyłoby na parę uszczypliwości. Tylko czy trzeba? Szczególnie na sesji?Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Uffff dwóch uczonych ! Panie Bakun na którym roku jest Pan na tych studiach ? Kiedy bedzie koniec wstydu dla Przemyšlan że nie mają Prezydenta z wykształceniem wyższym ?
Radny może strzelił gafę ale za to prezydent to same byki robi. Co z naszego miasta zostanie na koniec tej kadencji o ile końca doczeka.
A co by było jak by choma albo hamryszczak został??? Ukraińcy by rządzili miastem .
Przecież prezydent nie jest od przecinków i ortografii! Do szkoły uczyć...Panie Prezydencie to już nie ma ważniejszych spraw? Przecież Pan powinien zająć się rozwojem miasta a nie interpretacja i metytoryka interpelacji. Czy taka rola jest Prezydenta?
Przepraszam, ale nie ja redaguje tematy w Życiu Podkarpackim i nie ja dobieram tematy. Sprawa o której pisze ŻP dotyczy dosłownie jednominutowej wypowiedzi podczas sesji rady miejskiej, na której radny zarzucał, że urząd zbyt lakonicznie odpowiada na jego interpelacje. Zwróciłem uwagę, żeby precyzyjniej wyrażał się w interpelacjach ponieważ urzędnicy mogą mieć problem ze zrozumieniem intencji. Tylko tyle... 1 minuta w ciągu miesiąca pracy.
Radny- partyjniak-z jedynie słusznej partii ("NEOKOMUNA"), który zawdzięcza "dojnej zmianie" "fuchy" i wymierne korzyści z tym związane, zwraca Prezydentowi "uwagę" w danym temacie i "odwraca kota ogonem" jak to czynią pisiewicze- towarzysze. Wystarczy posłuchać oportunistów i wazeliniarzy prezesa z Żoliborza, którzy w swoim lizusostwie prześcigają się w tłumaczeniach faktów niewygodnych dla KC PiS. Ukończenie "TAJNYCH KOMPLETÓW" w lokalnych SORBONACH przez towarzyszy i towarzyszki, niestety nie wystarczy. Trzeba być "człowiekiem" , niezależnie od wiary. A oczy niektórych towarzyszy radnych na fotografiach ....PROSZĄ O ROZUM.
Zaraz zaraz Wojciech Bakun. Czemu tak wybiórczo odpowiada Pan na pytania. Ja rownież zadałem Panu pytanie kiedy w końcu doczekamy sie iż będziemy mogli do Pana mówić Panie magistrze. To odpowiada Pan na pytania ktore sa dla Pana wygodne tylko? Ja jestem takim samym mieszkańcem Przemyśla jak wszyscy inni i skoro zadaje pytanie a Pan jako wielki zwolennik wszelakich pyskówek sprostowań to oczekuje odpowiedzi i na to pytanie. Niech Pan bedzie Prezydentem wszystkich a nie wybrańców.
W tym kraju tytułomania osiągnęła apogeum. Widziałem i widzę wielu profesorów, doktorów, zwyczajnych idiotów i ludzi po podstawówce, co mają więcej rozumu niż człowiek z tytułami. Przekonanie, że ukończenie studiów czyni człowieka kimś wyjątkowym to utopia, a przez lata niestety wmawiano takie brednie młodym ludziom. Dlatego dziś trudno o fachowca, by naprawił zamek w drzwiach, czy pomalował mieszkanie, a jak wiadomo żadna praca nie hańbi i uszlachetnia. Więcej mam szacunku do ludzi, którzy pracują fizycznie, niż magisterków, czy doktorków, którzy potrafią jedynie gadać głupoty, co nie przekłada się na korzyści dla społeczeństwa. Niestety, wielu nieuków i cwaniaczków ma dziś tytuły naukowe, wystarczy tylko z nimi porozmawiać lub przyjrzeć się "dorobkowi" takich mędrców. Mam jakiś tam tytuł naukowy, ale wstyd mi się do tego przyznać, skoro wokół mnie byle cymbał to magister. W tym wypadku uczyniłem wyjątek. Proszę mi to wybaczyć.
Nie żebym był zwolennikiem obecnego Prezydenta Miasta (kukizowość go dyskwalifikuje) ale wy pisowcy zapytajcie się lepiej swojego byłego marszałka Sejmu RP kiedy wreszcie zrobi jakieś wykształcenie poza przysposobieniem rolniczym o specjalności ogrodniczej i czy przyswoił już chociaż jakiś jeden język obcy? Zadając takie głupie pytania Prezydentowi Miasta - kompromitujecie się!
Dobrze, że kolega ,,Korzeń" był profesorem i pełnił urząd zastępcy prezydenta, a później był prezesem przemyskich wodociągów
A gdzie w tym wszytkim sa ludzie? Radny jest po to zeby pytal i pomagal swoim wyborcom,a Prezydent zeby podejmowal odpowiednie kroki.I w tej sytuacji rola Radnego jest dla Prezydenta bardzo klopotliwa.Sam radny musi pamietac ,ze kadencja szybko minie i wyborcy go rozlicza.Pana Prezydenta rozlicza rowniez.Wiec wszystkie interpelacje WSZYSTKICH RADNYCH sa przez wyborcow dokladnie sledzone i odpowiedzi Pana Prezydenta tez. Polecam wszystkim Sesje na zywo 16 wrzesnia.Ogladajcie !!!
Czy "Pytający" który pyta o wykształcenie prezydenta to jest ta osoba, która ma tytuł doktora i nie może się pogodzić z utratą stanowiska i kasy?
akurat jeśli chodzi o merytorykę to prezydent ma rację, pan Kamiński lubi pisać interpelacje z których nic nie wynika np. ile dzieci pobiera 500+, a niestety ktoś musi przygotować odpowiedzi i na to jest tracone wiele godzin pracy urzędników, jak ktoś napisze taką interpelację to niech też napisze do czego mu ta wiedza bo teraz wygląda na to że pyta z ciekawości.
Tak pytający ma tytuł wyższy niż Pan Prezydent (zresztą o co chyba nie trudno), a zarobki zbliżone do Pana Prezydenta takze tutaj nie mam sie z czym godzić. Po prostu oczekuje odpowiedzi Pana Prezydenta ktory odpowiada tylko na wygodne dla siebie pytania i wybiórczo na nie odpowiada, a to znaczy o klasie polityka a w tym przypadku o braku tej klasy.
do pytającegoludzie wybrali prezydenta bez magistra, a z tego co kojarzę w obietnicach wyborczych nic o magistrze nie wspominał :)
Panie Prezydencie może w koncu sie pan wezmie do roboty ?? Bo przykro sie na Pana i to co Pan robi patrzy. Takie odpowiadanie na każdy komentarz i udzielanie wszedzie tam gdzie nie jest to konieczne jest żałosne jak na osobę na Pana stanowisku. Powinien być zachowany jakis dystans a nie na każdą pierdołę Pan odpowiada i wszystkim skacze do gardła. Kazdy moze miec swoje zdanie(juz nie wspomne o Pana zaciętych zwolennikach którzy od razu atakują i dziwne to przeważnie te same osoby). Jestem osobą bezstronna zeby zaraz mi nie bylo tu zarzucane ze jestem przynalezna do jakiejś "holoty". Czesto czytam różne artykuły i gdzie bym nie spojrzała to Pan komentuje wszystko co sie da. Odnosze takie odczucie juz któryś raz z kolei że Pan nic innego nie robi tylko wybiela sie na siłę. Niech pisza co chcą a Pan powinien robic swoje. Mówi sie "Pracuj w ciszy niech efekty robią hałas"... Pan robi duzo halasu to na pewno.
Oto własnie "przemyskie bagienko" a co z tego ma Miasto?jeden spec od interpelacji[bez sensu]drugi zyje fb,a do kolekcji jego [nic nie wiedzący )z-ca! i jak ma byc lepiej?
Pani komentarz jest MISTRZOWSKI! Ponieważ parę ładnych lat temu pozanałem WB wtrące swoje 3 grosze. W mojej ocenie jest to człowiek dobry interesujący się polityką dość długo i mający ugruntowane poglądy. Jednak jedne z cech która dla mnie zdyskwalifikowała go w wyborach jest "uwielbienie fleszy i brak dystansu do przeciwników". Moim zdaniem prezydent po pierwsze zaniedbał tak głośno podnoszony aspekt kontaktu z mieszkańcami poprzez np. FB itp, chatów na żywo jak na lekarstwo. Do tego obsesja na punkcie komentarzy i odpisywanie "wybranym" - Wojtku wyłącz komputer włącz myślenie! Odpuść fora, gazety itp. Rób chaty na żywo, nie bój się konfrontacji, przyznawaj się do błędów(jeżeli są) bądź szczery! I to jest dla ciebie jako taki ratunek. Jak na razie to wdajesz się w pyskówki bez sensu i to jeszcze bardziej Cię pogrąża... Pracuj, informuj, dyskutuj na żywo w realu i mediach.... Źle nie zrobiłeś audytów i teraz jedziesz na tym samym wózku na którym jechał Hamr. jak został dyrektorem szpitala. CO zresztą wygarnąłeś mu w radiu mówiąc, m.w. "Pan nie wie , że jak się przejmuje biznes to się robi remanent?
Nie wiem ilu tu komentujących ogląda sesję , bo ja dość często. Zauważyłem że 3 radnych ciągle próbuje sprowokować prezydenta do tak zwanej pyskówki, nie wnosząc nic mądrego do rozwoju miasta, zero pomysłów i konkretów .Najgorsze jest to że to radni kolejnej kadencji , którzy to znają i przyczynili się do sytuacji finansowej miasta, dziś udają i odwracają kota ogonem aby się wybielić..to takie troszkę naiwne .A radny pisząc interpelację do prezydenta w sprawie narodzin w roku pokazuje jak wypełnia swoje obowiązki w szpitalu przy którym ma dość opłacalną funkcję,zresztą jest jeszcze urząd statystyczny...
Do ggg: I po co,po co tyle emocji i zawisci. Nienawisc przez Ciebie przemawia czlowieku.Gdzie pracuje, ile zarabia,a moze jeszcze po rodzinie przelecimy sie???? Obowiazkiem Radnego,ktory jest w opozycji,to dbanie o interesy mieszkancow,a Pana Prezydenta miec na jego zaczepliwe pytania konkretne i madre odpowiedzi.Wiec mysle ,ze sesja ,ktora poogladamy 16 wrzesnia na te pytania nam odpowie.Radnego 1206 glosow zobowiazuje tak jak Pana Prezydenta.Nie zyjmy juz historia ale przyszloscia naszych dzieci.
wszystko ok, tyle że jeśli chodzi o wyżej omawianego radnego, jednego z liderów w Przemyślu partii rządzącej ,zachodzi w mojej głowie zapytanie , dlaczego ten radny nie zaproponuje jakichś pomysłów , koncepcji,rozwiazań. Na pewno jest jednym z lepiej poinformowanych ze wszystkich jak i gdzie zapukać, wybrany został na radnego aby jak to napisałeś/aś dbać o interesy miasta , a nie wdawać się w pyskówki albo szukanie nie wiadomo czego, od radnego też wymaga się działania a nie robienia zdjęć przy każdej imprezie czy posiedzeniu ...To jest moje odczucie i zdanie , może się ktoś zgodzić albo nie..
Co mnie obchodzi czy pcha się to szkła, czy fruwa czy pływa?Co mnie obchodzi z jakiej partii i gdzie pracuje.Został wybrany i oczekuje od niego lojalności i pracowitości.Chce żeby dbał o interesy mieszkańców Przemyśla.O nasze interesy.Chętnie oglądne Sesje 16 września i zobaczę jak to jest naprawdę.Ale nie może być tak żeby Radny,który gdy mu zamykają drzwi to wchodzi oknem , staje się kłopotliwy i niewygodny.Tak być nie może.Przy odrobinie dobrej woli interpelacja bez przecinka.... Ech !Panie Prezydencie, po co zaraz do prasy?
DO GGG proszę Cię wymień radnych którzy cokolwiek robią? Majkowski owszem, reszta mizernota.... Różnica jest taka że rządzący nie pyskują i nie wygarniają prezydentowi BO RZĄDZĄ jak RADNI BEZRADNI! A opozycja od tego jest , żeby podważać, opiniować, wyrażać obawy...
Majkowski coś robi ? A przepraszam co oprócz pierniczenia o parku jakimś i mydli ludziom oczy. Ta niech pokaże skąd pieniądze. Najlepiej swiadczy o nim wpis o drożejących śmieciach sam napisał A co ma zrobić jak miasto nie ma pieniędzy. A gó.... Panie Majkowski zakasać rękawy i szukać rozwiązania! To Pan bierze diety 1600 zł tylko po to żeby raz w miesiącu oznajmić że nie ma na nic pieniędzy? Od 2010 roku Pan się pchnął do Rady Miasta udało się dopiero teraz na plecach Bakuna i co pomysły się wyczerpały po roku ?
Najważniejsze by dostać się do koryta i trzepać kasę.
TO WŁAŚNIE CI DOKTORZY I MAGISTROWIE Z DYPLOMAMI BEZ ZNAJOMOŚCI JĘZYKÓW OBCYCH I ZASAD EKONOMI POZOSTAWILI MIASTO W TAKIM BAGNIE..
Wiesz co GGG , Ty nie rozmawiasz, nie rozważasz i nie zastanawiasz się.Ty nas poprostu tu wszystkich obrażasz.Ziejesz tu jakaś nienawiścią i kierujesz się emocjami.Krxywda Cię jakaś spotkała czy co?Chyba jakaś osobista.Tez pracujesz w tym szpitalu.?Z Tobą się poprostu rozmawiać spokojnie nie da. Szkoda.Ale i tak życzę Ci miłego dnia.. Pozdrawiam
Uffff dwóch uczonych ! Panie Bakun na którym roku jest Pan na tych studiach ? Kiedy bedzie koniec wstydu dla Przemyšlan że nie mają Prezydenta z wykształceniem wyższym ?
Radny może strzelił gafę ale za to prezydent to same byki robi. Co z naszego miasta zostanie na koniec tej kadencji o ile końca doczeka.
A co by było jak by choma albo hamryszczak został??? Ukraińcy by rządzili miastem .