Do bulwersujących scen doszło niedawno na Bakończycach w Przemyślu. Najpierw osoby związane z Ośrodkiem Adopcyjnym „Arka-vet” znalazły martwą, prawdopodobnie ciężarną kotkę, potem członkowie Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Nadzieja” zauważyli, że znikło dziewięć, dokarmianych przez nich kotów.
„Brakuje sił. Brakuje słów. Na Bakończycach, w okolicach rampy kolejowej w Przemyślu, została znaleziona kotka. Łapki miała zaklejone taśmą izolacyjną. Prawdopodobnie była w ciąży. Na język cisną się same niecenzuralne słowa[paywall]. Niewyobrażalnie musiała cierpieć. Prawdopodobnie została związana i zostawiona w krzakach na pewną śmierć. Co ludzie muszą mieć w głowie, robiąc tak okrutne rzeczy bezbronnemu, niewinnemu zwierzęciu. Tak bardzo nam wstyd za ludzką rasę” – napisali na jednym z portali społecznościowych przedstawiciele Ośrodka Adopcyjnego „Arka-vet” w Przemyślu.
W tym samym czasie do naszej redakcji przybyła pani Alicja Nodżak ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Nadzieja” z podobną, bulwersującą sprawą.
– Na terenie Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych na Bakończycach, oczywiście za zgodą i aprobatą dyrekcji placówki, postawiliśmy kilka budek dla bezdomnych kotów. Dostaliśmy karmę. Jedna z pań codziennie przychodziła i dokarmiała te zwierzęta. W ciągu dwóch dni zginęło dziewięć kotów – opowiada.
– Trzy znaleźliśmy martwe, dwa na terenie szkoły i jednego na pobliskich ogródkach działkowych. Zostały prawdopodobnie otrute, bo nie było widać jakiś urazów. Dodatkowo budki zostały zniszczone i wyrzucone za teren szkoły. Być może ta sprawa powiązana jest z kotką, która została znaleziona na rampie kolejowej. To niedaleko – dodała.
Miłośnicy zwierząt są zbulwersowani tym bestialstwem. – Nie wiemy, kto mógł to zrobić. Jestem pewna, że nie zrobiła tego młodzież. Nie miała z obecnością tych kotów żadnych problemów. Najprawdopodobniej zrobił to ktoś, kto nie cierpi zwierząt i któremu koty przeszkadzały. Jedna osoba odgrażała się, że zrobi porządek z tymi budami. Nie zgłosiliśmy tego na policję, bo nie mamy żadnych dowodów. Ale apelujemy: jeśli ktoś wie cokolwiek na ten temat, prosimy o kontakt z nami – podsumowała A. Nodżak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ludzie są jednak gorsi niż zwierzęta. Nie chcę wiedzieć jak ta kotka cierpiała zanim była martwa.
Za takie coś powinni wsadzać do więzienia na grube lata bez możliwości szybszego zwolnienia
Populację kotów koniecznie trzeba ograniczyć, robią straszne spustoszenie pośród ptaków,wyżerają pisklęta z gniazd. Nie jestem za takim okrucieństwem wobec kotów ale sterylizacja w celu ograniczenia populacji jest konieczna. Ptaki giną masowo w wyniku zatrucia przez chemię ziemi i powietrza, niestety koty mają tez w tym znaczny udział. Jeszcze trochę i śpiew ptaków usłyszymy tylko z odtwarzaczy a ich ubarwienie w albumach.
o czym ty piszesz? Tu pokazane jest bestialstwo.
A co ma sterylizacja do trucia kotów, i do zabicia kotki? Chcesz ograniczyć populację kotów: sterylizuj kotki, miasto płaci nawet za niewielką ilość zabiegów. Ale to się samo nie zrobi, trzeba kota złapać i zawieźć do lecznicy. Tylko to się nijak nie ma do morderców i psychicznych którzy znęcają się nad zwierzętami. Zwłaszcza koty są ulubionym celem debili strzelających z wiatrówek, trucicieli działkowych którzy zostawiają strychniną albo karmę z gwoździami bo im koty przeszkadzają. Aha ale nie płacz potem że Ci szczury po podwórku w biały dzień biegają.
A gdyby to tak sprawce potraktować / klejenie rąk , otrucie. Jakby się czuł i jak zareagowałaby rodzina?
gdyby nie kodeks karny to pokazałbym takim co ja potrafie i co we mnie siedzi...
Brawo. Wreszcie ktoś mądry. Ten ktoś ma dość kocich odchodów w ogrodzie i moczu pod drzwiami. Ma dość szkód wyrządzanych przez te szkodniki, roznoszenia śmiertelnych i zaraźliwych chorób ... Brawo. Popieram.
ptaszek ty debilu !!!! ciebie trzeba struć bo jesteś darmozjadem i szkodnikiem tej ziemi!!!!!!!!!!!!!!!! KOTY ROZNOSZĄ ŚMIERTELNE CHOROBY ? CHYBA W TWOIM MARNYM MOZGU !
Przecież napisałem że jest to okrucieństwo i na pewno nie pochwalam takiego bestialstwa w stosunku do zwierząt.Niemniej jest to przypadek odosobniony a problem dzikich kotów czy psów jest zjawiskiem powszechnym. Człowiek już dawno zaburzył środowisko przyrodnicze, inaczej same zwierzęta regulowałyby te sprawy, czyli było by jak obecnie jest w Bieszczadach, głodne wilki zjadają psy, nawet te przydomowe. Skoro jako ludzie zaburzyliśmy naturalna przyrodę to musimy jakoś ją regulować, nie sztuka dopuścić do nadmiernej populacji jakiegoś gatunku bo to natychmiast odbija się negatywnie. Przykład dzików, chcemy aby chodziły po parku czy ulicach? Niedługo będzie za dużo wilków czy niedźwiedzi i strach będzie do lasu wejść na grzyby. To jest trudny temat, rozrost populacji dzikich kotów czy psów jest szkodliwy ale rozrost wilków również. W dawnych czasach wilki,rysie ,lisy, niedźwiedzie regulowały populacje choćby dzikich psów czy kotów a ludzie choćby dla futer w które się ubierali ograniczali rozrost drapieżnych zwierząt. Inna sprawa że nawet kilkadziesiąt lat wstecz nie trzymano/ tym samym nie wyrzucano/ takiej ilości psów i kotów jak obecnie, w bloku był jeden , góra dwa psy podobnie koty, dzisiaj jest ich dużo więcej. Jedynie na wioskach prawie w każdym gospodarstwie był pies i kot i zapewniam Ciebie że nikt po weterynarzach nie biegał bo zwierzątko chore, a populacje ograniczano najczęściej topiąc zaraz po pokocie. Dzisiaj za takie postępowanie można otrzymać wyrok, co robią ludzie ? po prostu wyrzucają czy jak może wolisz porzucają zwierzęta. Ja zaproponowałem sterylizację bo jakieś rozwiązanie należy znaleźć.
Tępmy koty...szczury są przecież takie piękne ! Ptaków nie ma bo i gdzie mają być na betonowym chodniku....i przeszkadzają jak koty bo brudzą budynki
Ludzie są jednak gorsi niż zwierzęta. Nie chcę wiedzieć jak ta kotka cierpiała zanim była martwa.
włochaty - podłość - tekstowo.pl
Za takie coś powinni wsadzać do więzienia na grube lata bez możliwości szybszego zwolnienia