Reklama

Kto truje koty na Bakończyckiej?

Do bulwersujących scen doszło niedawno na Bakończycach w Przemyślu. Najpierw osoby związane z Ośrodkiem Adopcyjnym „Arka-vet” znalazły martwą, prawdopodobnie ciężarną kotkę, potem członkowie Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Nadzieja” zauważyli, że znikło dziewięć, dokarmianych przez nich kotów.

„Brakuje sił. Brakuje słów. Na Bakończycach, w okolicach rampy kolejowej w Przemyślu, została znaleziona kotka. Łapki miała zaklejone taśmą izolacyjną. Prawdopodobnie była w ciąży. Na język cisną się same niecenzuralne słowa[paywall]. Niewyobrażalnie musiała cierpieć. Prawdopodobnie została związana i zostawiona w krzakach na pewną śmierć. Co ludzie muszą mieć w głowie, robiąc tak okrutne rzeczy bezbronnemu, niewinnemu zwierzęciu. Tak bardzo nam wstyd za ludzką rasę” – napisali na jednym z portali społecznościowych przedstawiciele Ośrodka Adopcyjnego „Arka-vet” w Przemyślu.

Znikło 9 kotów

W tym samym czasie do naszej redakcji przybyła pani Alicja Nodżak ze Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Nadzieja” z podobną, bulwersującą sprawą.

– Na terenie Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych na Bakończycach, oczywiście za zgodą i aprobatą dyrekcji placówki, postawiliśmy kilka budek dla bezdomnych kotów. Dostaliśmy karmę. Jedna z pań codziennie przychodziła i dokarmiała te zwierzęta. W ciągu dwóch dni zginęło dziewięć kotów – opowiada.

– Trzy znaleźliśmy martwe, dwa na terenie szkoły i jednego na pobliskich ogródkach działkowych. Zostały prawdopodobnie otrute, bo nie było widać jakiś urazów. Dodatkowo budki zostały zniszczone i wyrzucone za teren szkoły. Być może ta sprawa powiązana jest z kotką, która została znaleziona na rampie kolejowej. To niedaleko – dodała.

Reklama

Miłośnicy zwierząt są zbulwersowani tym bestialstwem. – Nie wiemy, kto mógł to zrobić. Jestem pewna, że nie zrobiła tego młodzież. Nie miała z obecnością tych kotów żadnych problemów. Najprawdopodobniej zrobił to ktoś, kto nie cierpi zwierząt i któremu koty przeszkadzały. Jedna osoba odgrażała się, że zrobi porządek z tymi budami. Nie zgłosiliśmy tego na policję, bo nie mamy żadnych dowodów. Ale apelujemy: jeśli ktoś wie cokolwiek na ten temat, prosimy o kontakt z nami – podsumowała A. Nodżak.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Łukasz - niezalogowany 2019-04-22 19:34:24

    Ludzie są jednak gorsi niż zwierzęta. Nie chcę wiedzieć jak ta kotka cierpiała zanim była martwa.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2019-04-22 19:49:56

    włochaty - podłość - tekstowo.pl

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Karmagedon - niezalogowany 2019-04-22 21:52:05

    Za takie coś powinni wsadzać do więzienia na grube lata bez możliwości szybszego zwolnienia

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama