Miasto na spory kompleks basenów zamierza przeznaczyć 75 mln zł brutto. 11 maja br. doszło do otwarcia ofert złożonych przez potencjalnych wykonawców inwestycji. Było ich pięć. Najtańsza to 68 mln 200 tys. zł, najdroższa – 111 mln 315 tys. zł. Różnica to ponad 43 mln zł. Która odpowiada rzeczywistym kosztom budowy, i którą wybiorą władze miasta, okaże się już niebawem.
Do przetargu (na razie) na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tej inwestycji przystąpiło pięć firm. Ale jako że przedsięwzięcie na być zrealizowane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, jest jasne, iż ten kto wygra owy przetarg, kompleks basenów wybuduje[paywall].
Najdroższą ofertę, bo na kwotę 111 mln 315 tys. zł, złożyła spółka „Karpat-Bud” z Głogowa Małopolskiego. Kolejne pod względem wysokości: spółka MTM Budownictwo z Tarnowa (87 mln 860 tys. zł), Erbud SA z Warszawy (82 mln 194 tys. 258 zł), spółka Texom z Krakowa (73 mln 970 tys. 193 zł) oraz spółka SB Complex z Rzeszowa (68 mln 200 tys. zł).
Dwie ostatnie mieszczą się w limicie zabezpieczonej przez miasto kwoty na realizację tego przedsięwzięcia. Czy w związku z tym one będą się najbardziej liczyć w ocenie? Zobaczymy...
„Kolejny krok w stronę budowy basenu zrobiony. Dokonaliśmy otwarcia złożonych ofert na budowę basenu (...). Dwie oferty mieszczą się w zaplanowanym budżecie, a więc przechodzimy do oceny ofert pod względem zgodności z przetargiem i czekamy na podpisanie umowy. To naprawdę przedostani krok i być może już za kilka miesięcy wszyscy będziemy obserwować rosnący na naszych oczach wymarzony basen. Teraz po cichutku zaczynamy myśleć o hali widowiskowo-sportowej. Łapiemy oddech (albo i nie) i działamy dalej” – napisał na swoim profilu prezydent miasta Wojciech Bakun.
Przypomnijmy, że miasto na to wymarzone przez wielu przedsięwzięcie ma już 30 mln zł z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Jeśli wybrana zostałaby ostatnia z wymienionych ofert, do szczęścia brakowałoby ponad 38 mln zł.
Przy najdroższej – ponad 81 mln zł. Brakująca kwota pochodzić będzie najprawdopodobniej z kredytu zaciągniętego przez miasto.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze