Reklama

Kto z kim gra?

07/04/2016 07:27

Kilka tygodni temu byłem mimowolnym świadkiem rozpoczęcia rundy wiosennej w piłce nożnej. Maszerowałem w najlepsze w kierunku parku (polecam spacer od bramy fortecznej, schodami w kierunku trzech krzyży, potem na Zniesienie), gdy nagle zobaczyłem co najmniej pluton policji, o wiele prężniej niż ja maszerujący w kierunku stadionu przemyskiej Polonii.

Policjanci w pełnym bojowym rynsztunku, wozy, eskortowane autobusy kibiców przyjezdnych. Już wcześniej moje zdziwienie budziły w różnych miejscach miasta liczniejsze niż zwykle patrole straży miejskiej.

Sądziłem, że raczej chodzi o jakąś pielgrzymkę, zmierzającą do nas z kierunku rzeszowskiego. Niestety, jak się dowiedziałem nazajutrz, pielgrzymki nie było. Byli za to kibice Stali Rzeszów. Mecz odbył się w atmosferze kibolskiego skandalu. Kibice gości nie zostali wpuszczeni na stadion. Moim zdaniem – słusznie.  

Od bardzo wielu lat zastanawiam się, o co chodzi w regionalnym sporcie? Dla kogo jest on organizowany? Dla sportowców? Dla działaczy? Nie wnikam w poziom rozgrywek, szkolenie młodzieży, wymiar wychowawczy rywalizacji sportowej, finansowanie sportu amatorskiego i zawodowego. To temat rzeka. Jedno jest pewne: kiedyś można było spokojnie wybrać się na mecz. Spotkać się przy okazji ze znajomymi. Obecnie muszę się dziesięć razy zastanowić. Najpierw trzeba przeanalizować, kto z kim gra i którzy kibice się lubią, a którzy nienawidzą. Straszne, ale czy przypadkiem nie znamy tego z innych dziedzin naszego życia?    
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ora - niezalogowany 2016-04-07 08:51:50

    to jest patologia, widać to już w mieście co się dzieje. Szanowny Pan wielki strongman chyba sobie nie radzi. DEBILE bo inaczej ich nie nazwe biegają codziennie po moście, nad sanem, w kominiarkach i szukają zaczepki. Coś ten wydział wywiadowczo interwencyjny słabo funkcjonuje. Szanowny Panie Redaktorze, zapraszam w godzinach popołudniowych w okolice mostu, stadionu na zasaniu to Pan zobaczy co te debile z Polonii robią.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    pilkarz-senior - niezalogowany 2016-04-07 10:21:55

    Trzeba by się przyjrzeć przede wszystkim patologii jaką jest piłka nożna. piszę to z pełną świadomością jako były pikarz. Współczesny futbol to jeden wielki przekręt. Redaktorze prosze sprawdzić i napisać artykuł o wydatkach BUDŻETÓW samorządów w pseudopiłkarzy. Nic nie potrafiący "piłjkarzyna" z b klasy musi zainkasować 5 dych za mecz a na podstawowe rzeczy brak. Tak jest w każdym niemal samorządzie. Presja lobby kopaczy jest tak wielka, że brakuje na inne dyscypliny. a co tam wystarczy...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    obserwator - niezalogowany 2016-04-07 20:23:54

    co niektórym całe to kibicowanie to się opłaca... niezły biznes można zrobić na małolatach kupujących klubowe koszulki, szaliki ,kubki i inne gadżety... A na zajęcia sportowe dla młodzieży jak nie było pieniędzy tak nie ma . Już nawet boiska z prawdziwego zdarzenia nie ma. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama