Reklama

Kto załapał się na pieniądze na infrastrukturę sportową?

01/08/2021 10:03

Ogłoszono wyniki naboru do programu Sportowa Polska. Po pieniądze, umożliwiające pokrycie 100 procent kosztów, sięgnęło 8 samorządów z naszego regionu, trafi do nich przeszło 8,6 mln złotych.

W ramach programu Sportowa Polska 260 inwestycji sportowych zostało wspartych 374 mln zł. Listę projektów z dotacją ogłosił w ubiegły czwartek minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński.

Spośród wybranych zadań inwestycyjnych 156 dotyczy[paywall] przyszkolnej infrastruktury sportowej (I grupa zadań), 65 – obiektów służących klubom sportowym (II grupa zadań), zaś 39 – infrastruktury ogólnodostępnej (III grupa zadań). W tej grupie znalazło się 8 jednostek samorządu terytorialnego z naszego regionu.

Największym zwycięzcą tego rozdania jest Żurawica, która na budowę zaplecza sportowego przy stadionie LKS Żurawianka otrzymała aż 2 mln 566 tys. zł.

Niewiele mniej, bo dokładnie 2,5 mln pozyskała gmina Horyniec-Zdrój na przebudowę kompleksu sportowego wraz z infrastrukturą przy stadionie.

Niemałe pieniądze trafią też do Tryńczy. Tu, za 1,8 mln, zostanie wybudowany przyszkolny kompleks sportowy.

Pozostałe kwoty, które nasze samorządy otrzymają od MKDNiS są już nieco niższe. 554 tys. otrzyma gmina Jarosław na remont sali gimnastycznej w Tuczempach, 397 tys. zyskał powiat jarosławski na remont istniejącego boiska sportowego przy Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu, a 345 tys. miasto Przemyśl na kompleksową modernizację kolei stoku narciarskiego w Przemyślu.

Na pieniądze z ministerstwa załapały się jeszcze gmina Przeworsk (306 tys. na budowę boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Grzęsce) i gmina Zarzecze (206 tys. na budowę i modernizację gminnej bazy sportowej). 


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-08-01 11:13:54

    To jakaś pomyłka.Miasto Przemyśl załapało się na kasę.Czeka nas pełna modernizacja dolnego wyciagu na Stok

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Znowu to samo przemyski obserw - niezalogowany 2021-08-01 17:03:18

    A RESZTA,   ruina, sportowa pustynia jak to określam od lat. Zamiast brać przykład z 39 tysięcznego Jarosławia gdzie sport w wielu dziedzinach kwitnie, są sponsorzy, stadion zmodernizowany, hala sportowa, w ok. 60 tysięcznym jeszcze Przemyślu nie ma właściwie nic, od kilkunastu lat nie ma żadnych istotnych imprez chyba że kogoś interesuje 4 czy 5 liga, liga salezjańska, jakieś dziwaczne rozgrywki mamusiek. Zrezygnowano jak widać z mistrzostw w siatkówkę mundurowych a wydano duże pieniądze na 2 boiska z piaskiem nad Sanem, wybudowano salę sportową na babintona a praktycznie nie istnieje wg. Chomy mieliśmy być potęgą, w szczypiorniaka komedia, mieliśmy  być w eksta lidze a praktycznie nie wiadomo czy wogóle wystartują w jakichkolwiek rozgrywkach. Dla osobiście klęską tej mieściny jest poprzedniego i obecnego włodarza jest upadek sekcji koszkówki, dla mnie osobiście niewyobrażalny wstyd że nie utrzymano nawet juniorów, pamiętam w latach 60 i późniejszych ub wieku były 3 sekcje koszykówki zaś derby Przemyśla pomiędzy Polonią i Czuwajem urastały do wydarzenia sezonu. Zresztą nie ma sensu opisywać bo nie czas i miejsce ale co pamiętam osobiście od podczątku lat 60 i później w biednym Przemyślu w tym okresie działały 4 kluby z 30 - 35 sekcjami, nawet kolarstwo, boks, pływanie, lekkoatletyka, tenis ziemny, hokej i sporty zimowe jak np biathlon, podnoszenie ciężarów, judo o piłce nożnej czy koszykówce nie wspominając. No cóż wtedy coś się działo, marne i ubogie stadiony czy poczciwa sala sportowa  przerobiona przed wojną z ujeżdżalni koni wojskowych żyły całe dnie a obecnie  od lat wszędzie pusto, boiska i orliki niemal opustoszałe,  ogólny marazm, brak młodych, żal pisać. No cóż pomimo tych 15 milionów niemal wyżebranych z funduszy norweskich nie widzę szans na poprawę, na zmiany nie tylko gospodarcze czy estetyki mieściny ale nawet na odcinku sportowym bo w Przemyślu nie ma w przeciwieństwie do np. Jarosławia, Mielca, Krosna, czy Stalowej Woli  chęci poprawy, do działania na niwie sportowej ,  starzy działacze ci prawdziwi  czasem przedwojenni już dawno nie żyją, młodsi jak np pan Bolek Ekiert są już starsi wiekiem, zużyci, zmęczeni i jak myślę zniechęceni a młodzi jeżeli jeszcze są to czekają jedynie na mannę w postaci pieniędzy które od lat nie płyną i niestety nadal nie zlecą z obłoków, po prostu będzie stagnacja i marazm co widzę, słyszę i czuję jako dokładny przemyski obserwator, za co jestem przez internetowych troli często niewybrednie atakowany. Ale na pocieszenie drodzy, jacy wyborcy, taka "wadza", jaki pan taki kram. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-08-01 18:41:56

    Fajnie opisujesz jak było.Ale to była Twoja młodość i na świat patrzyłeś przez różowe okulary.Dlatego wszystko było takie piękne.Miasto było bogate żyjące z przemytu i przygranicznego handlu i nikt nigdzie nie wyjeżdżał. Cała młodzież była na miejscu więc organizowała sobie rozrywki .Wystarczyło paru pasjonatów.Ale dzisiejsza młodzież jest trochę inna.  Ma troche inne wartosci,inne spojrzenie na świat który poznała i chce żyć swoim rytmem.Ponadto ci co mają chociaż trochę energii wyjechała jak nie za granice to do innych miast.Pozostala  starsza młodzież oprócz kilku wyjątków to nieudacznicy nadający się jedynie na pielgrzymki i procesje.Preferuja też inne sporty  w tym narciarstwo.Ogólnie nasze miasto sie zwyczajnie wyludnia i nie potrafi zatrzymac młodych .Nie ma dla nich mieszkań ,pracy  rozrywki i robione jest wszystko by wyjechała i nie wracała. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama