Reklama

Ktoś wysadził bankomat. To trzecia podobna historia w tym miejscu

09/04/2019 18:30

W nocy z poniedziałku na wtorek wysadzono bankomat przy banku w Krzywczy w powiecie przemyskim. To trzeci raz na przestrzeni 16 lat, kiedy w tym miejscu dochodzi do incydentu z bankiem w roli głównej.

Bankomat znajduje się przy miejscowej filii Banku Spółdzielczego w Dynowie przy drodze prowadzącej do Średniej. – W nocy dyżurny przemyskiej policji otrzymał zgłoszenie o wybuchu, do którego doszło w pobliżu bankomatu w Krzywczy. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z pobliskiego komisariatu w Dubiecku, a także z Przemyśla. Na miejscu zastali uszkodzony bankomat. Policjanci prowadzą intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy, bądź sprawców tego zdarzenia – powiedział podkomisarz Damian Brzyski z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Wiadomo, że z bankomatu została skradziona część znajdujących się tam pieniędzy. Policja nie ujawnia dokładnej kwoty.

Do wybuchu doszło[paywall] około godz. 3 w nocy z poniedziałku we wtorek (8/9 kwietnia). – Usłyszałem w nocy huk, ale myślałem, że ktoś petardę rzucił. Okazało się, że ktoś wysadził bankomat. Części leżą aż pod kościołem – opowiada mieszkaniec miejscowości.

Reklama

 

Trzeci raz

To nie jest pierwsza historia z Krzywczy z bankiem w roli głównej. W marcu 2003 r. doszło do spektakularnego i świetnie zaplanowanego rabunku. Z sejfu zginęło wtedy 222 tys. zł. Do włamania doszło w nocy z piątku na sobotę, a fakt ten odkryto dopiero w niedzielę wieczorem, gdy palacz przyszedł napalić w piecu. Złodzieje mieli doskonałe rozeznanie w zabezpieczeniach banku. Potrafili najpierw uszkodzić system alarmowy, a później wyrwali kratę zabezpieczającą okno budynku. Sforsowanie okiennic nie stanowiło już żadnego problemu. Bez trudu poradzili sobie również z sejfem, w którym rozcięli jedną ze ścian. Sprawców do dzisiaj nie wykryto.

Do kolejnej próby kradzieży doszło również w nocy, w kwietniu 2010 r. Sprawcom się jednak nie powiodło, bo spłoszył ich alarm.
PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Hshsh - niezalogowany 2019-04-11 08:19:31

    Szkoda ze nie napisali o tym ze milicja przyjechała dopiero po ochronie choc mieli 3 razy blirzej masakra a jak zwykle spijaja smietanke jacy to oni noe wsaniali 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    annashetty - niezalogowany 2019-04-11 09:27:07

    Dziękuję za ten wspaniały artykuł i kontynuuj dzielenie się takimi tematami. bullet force

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Policjant - niezalogowany 2019-04-12 17:28:43

    Policja z Dubiecka jest do łapania rowerzystów i spisywania pieszych. Tyle w temacie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości