W nocy z poniedziałku na wtorek wysadzono bankomat przy banku w Krzywczy w powiecie przemyskim. To trzeci raz na przestrzeni 16 lat, kiedy w tym miejscu dochodzi do incydentu z bankiem w roli głównej.
Bankomat znajduje się przy miejscowej filii Banku Spółdzielczego w Dynowie przy drodze prowadzącej do Średniej. – W nocy dyżurny przemyskiej policji otrzymał zgłoszenie o wybuchu, do którego doszło w pobliżu bankomatu w Krzywczy. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z pobliskiego komisariatu w Dubiecku, a także z Przemyśla. Na miejscu zastali uszkodzony bankomat. Policjanci prowadzą intensywne czynności zmierzające do ustalenia sprawcy, bądź sprawców tego zdarzenia – powiedział podkomisarz Damian Brzyski z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
Wiadomo, że z bankomatu została skradziona część znajdujących się tam pieniędzy. Policja nie ujawnia dokładnej kwoty.
Do wybuchu doszło[paywall] około godz. 3 w nocy z poniedziałku we wtorek (8/9 kwietnia). – Usłyszałem w nocy huk, ale myślałem, że ktoś petardę rzucił. Okazało się, że ktoś wysadził bankomat. Części leżą aż pod kościołem – opowiada mieszkaniec miejscowości.
To nie jest pierwsza historia z Krzywczy z bankiem w roli głównej. W marcu 2003 r. doszło do spektakularnego i świetnie zaplanowanego rabunku. Z sejfu zginęło wtedy 222 tys. zł. Do włamania doszło w nocy z piątku na sobotę, a fakt ten odkryto dopiero w niedzielę wieczorem, gdy palacz przyszedł napalić w piecu. Złodzieje mieli doskonałe rozeznanie w zabezpieczeniach banku. Potrafili najpierw uszkodzić system alarmowy, a później wyrwali kratę zabezpieczającą okno budynku. Sforsowanie okiennic nie stanowiło już żadnego problemu. Bez trudu poradzili sobie również z sejfem, w którym rozcięli jedną ze ścian. Sprawców do dzisiaj nie wykryto.
Do kolejnej próby kradzieży doszło również w nocy, w kwietniu 2010 r. Sprawcom się jednak nie powiodło, bo spłoszył ich alarm.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szkoda ze nie napisali o tym ze milicja przyjechała dopiero po ochronie choc mieli 3 razy blirzej masakra a jak zwykle spijaja smietanke jacy to oni noe wsaniali
Dziękuję za ten wspaniały artykuł i kontynuuj dzielenie się takimi tematami. bullet force
Policja z Dubiecka jest do łapania rowerzystów i spisywania pieszych. Tyle w temacie
no tak bo to chyba ochrona która była na miejscu powiadomiła policjantów,
jak ci ukradną to do kogo dzwonisz, cieciu malinowy , fajnie się napinać na necie , jak przyjdzie co do czego to to pierwszy dzwonisz na Policję .
Zastosowali styl króla Jagiełły z bitwy pod Grunwaldem lekka jazda była pierwsza a ciężka wyszła z lasu tak dla przykładu z historii.
Szkoda ze nie napisali o tym ze milicja przyjechała dopiero po ochronie choc mieli 3 razy blirzej masakra a jak zwykle spijaja smietanke jacy to oni noe wsaniali
Dziękuję za ten wspaniały artykuł i kontynuuj dzielenie się takimi tematami. bullet force
Policja z Dubiecka jest do łapania rowerzystów i spisywania pieszych. Tyle w temacie