Na początku grudnia br. zakończył się remont i modernizacja kuchni w Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. E. Brzezickiego w Żurawicy.
Inwestycja została zrealizowana dzięki ogromnemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem oraz Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 mln zł z czego 600 tys. zł zostało przeznaczone na prace obejmujące: wymianę wentylacji mechanicznej, instalacji elektrycznej oraz usprawnienie systemu wentylacji zaplecza kuchni. Dodatkowo zakupione zostało nowoczesne wyposażenie kuchni – w tym kocioł warzelny – o wartości około 400 tys. zł.
– Ta modernizacja znacząco poprawiła warunki pracy personelu, obniżyła koszty eksploatacyjne i zapewniła najwyższe standardy sanitarno-higieniczne. Dzięki temu kuchnia szpitalna może jeszcze lepiej realizować swoją kluczową rolę w zapewnieniu pacjentom odpowiedniego, bezpiecznego i dietetycznie dostosowanego odżywiania. Także dzięki środkom finansowym, jakie otrzymaliśmy z programu Dobry Posiłek możliwe jest przygotowanie odpowiednio zbilansowanych, urozmaiconych posiłków dla pacjentów i utrzymywanie standardów żywienia zgodnych z wymogami zdrowotnymi i dietetycznymi
Reklama
– powiedział dyrektor placówki Maciej Kamiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze