Reklama

Kuchnia szpitalna w żurawickim szpitalu jak nowa [ZDJĘCIA]


Na początku grudnia br. zakończył się remont i modernizacja kuchni w Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. E. Brzezickiego w Żurawicy.


Inwestycja została zrealizowana dzięki ogromnemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem oraz Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 mln zł z czego 600 tys. zł zostało przeznaczone na prace obejmujące: wymianę wentylacji mechanicznej, instalacji elektrycznej oraz usprawnienie systemu wentylacji zaplecza kuchni. Dodatkowo zakupione zostało nowoczesne wyposażenie kuchni – w tym kocioł warzelny – o wartości około 400 tys. zł.

– Ta modernizacja znacząco poprawiła warunki pracy personelu, obniżyła koszty eksploatacyjne i zapewniła najwyższe standardy sanitarno-higieniczne. Dzięki temu kuchnia szpitalna może jeszcze lepiej realizować swoją kluczową rolę w zapewnieniu pacjentom odpowiedniego, bezpiecznego i dietetycznie dostosowanego odżywiania. Także dzięki środkom finansowym, jakie otrzymaliśmy z programu Dobry Posiłek możliwe jest przygotowanie odpowiednio zbilansowanych, urozmaiconych posiłków dla pacjentów i utrzymywanie standardów żywienia zgodnych z wymogami zdrowotnymi i dietetycznymi

Reklama

– powiedział dyrektor placówki Maciej Kamiński.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/12/2025 16:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama