Reklama

Kultowe miejsca: Tasiemki i wstążki u Wioli i Wandzi

15/07/2016 13:15

W pasmanterii na ul. Kazimierza Wielkiego 2, czyli „U Wioli i Wandzi”, kupimy guziki, koraliki, mulinę, kordonek, kanwę, nici, wstążki, taśmy i tasiemki, koronki, zamki błyskawiczne, włóczki, parasolki i biżuterię… Długo by wymieniać, co jeszcze. Czwartą już dekadę zaopatrują się tu krawcowe oraz pasjonatki robótek ręcznych.

W tej branży trzeba się kierować modą

Mijają lata. Zmieniają się realia życia codziennego, sytuacja w branży również. W przypadku sklepiku Wandzi i Wioli jedno pozostaje niezmienne – „ogonek” przed ladą, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, który świadczy o zaufaniu do obu kobiet stałych bywalców pasmanterii. Okazuje się, iż zapotrzebowanie na nici itp. utrzymuje się od kilku dekad na tym samym poziomie. – W dzisiejszych czasach, przy tak dużej ilości sklepów z odzieżą używaną, przemyślanie nadal jeszcze coś szyją lub – najczęściej – przerabiają. Jednemu urwie się guzik, drugiemu zepsuje zamek – wylicza Wioletta Martyńska. W sklepie zaopatrują się również tzw. przygodni klienci. – Nasze miasto odwiedza coraz więcej turystów. Są to nie tylko rodacy, także cudzoziemcy. Pogoda zmusza ich nieraz do zakupu dobrej parasolki, mała „awaria” do nabycia przybornika krawieckiego. Niemcy kupują wełnę na skarpetki. Jedni i drudzy zaskoczeni są naszą ofertą, ilością i jakością produktów – dodaje. Podkreśla także, iż branża pasmanteryjna jest ściśle uzależniona od aktualnie panującej mody.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Sofi - niezalogowany 2016-07-15 20:50:26

    Kiedyś się szydełkowało, robiło na drutach  i potrzebne włoczki, czy kordonki zdobywało się  prawie spod lady .Dzisiaj wszystkiego jest " do koloru i do wyboru", ale przeszła moda na szydełko lub druty. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    BARBARA - niezalogowany 2016-07-16 23:48:09

    Od dawna na pania Wande  mowiono ide do ''Chinki'' i tak juz zostalo w starszym pokoleniu:):) obie panie bardzo mile i zawsze z cierpliwoscia sluza pomoca serdecznie ich pozdrawiam

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zuza - niezalogowany 2016-07-17 21:02:47

    Wcale nie. Rekodzieło jest bardzo na czasie.....wystarczy wejśc na Deccorie,Stylowi,czy podobne strony.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama