Uczniowie gimnazjum im. Orła Białego wystawili spektakl „Jest taki kwiat”, aby wspomóc w zbieraniu środków na leczenie swoją szkolną koleżankę, zmagającą się z nowotworem Emilkę.
Pomysłodawczyniami i inicjatorkami przedstawienia, które odbyło się 17 lutego w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach, były nauczycielki Gimnazjum w Oleszycach: Bernadetta Brzyska oraz siostra Stanisława, opiekująca się także samorządem uczniowskim i szkolnym kołem Caritas. – Historia odegrana przez uczniów to opowieść o tym, że każdy z nas może się zmienić na lepsze, jeśli jest gotowy i otwarty na pomoc drugiemu człowiekowi. Zaś puentą spektaklu stały się słowa wypowiedziane w końcowej scenie: „Jeżeli wieczorem w twojej duszy jest ciemno, smutno i zimno, to znaczy, że twój dzień, który przeszedł, nie był dobry. A jeśli wieczorem jesteś szczęśliwy, twoja dusza napełniona jest szczęściem, światłem, muzyką, to znaczy, że twój dzień był dobry” – opowiada polonistka B. Brzyska.
W przedstawieniu wystąpiło 23 uczniów ze wszystkich 3 roczników gimnazjum, do którego uczęszcza dziewczynka. – Emilka jest naszą uczennicą i wszyscy czujemy się zobowiązani do pomagania jej – mówi Dorota Czajkowska-Guszta,[paywall] dyrektor Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach. W organizację spektaklu włączyło się wielu ludzi dobrej woli dokładających od siebie, co kto mógł. Byli to m.in. dyrekcja, grono pedagogiczne i rodzice uczniów gimnazjum, dyrekcja i pracownicy miejscowego MGOK-u, Biblioteki w Oleszycach, a także Jolanta Kowalczuk, Magdalena i Kamil Nieckarz (fotobudka), Małgorzata Joniec, Joanna Skoczylas oraz parafia NNMP w Oleszycach. Wspólnie udało się stworzyć wydarzenie, które nie tylko przeniosło wymierną pomoc dla chorej dziewczynki, ale także nauczyło młodych ludzi, że nie można pozostawać obojętnym na problemy innych, że wspólna praca może przynieść wiele dobrego i zmieniać otaczającą nas rzeczywistość.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Pięknie było!!
Wspaniała inicjatywa,gratulacje...
Wow! Ale lokaj !