Reklama

Lajkuj zamiast hejtować

10/06/2016 12:30

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu realizowano projekt równego traktowania i edukacji antydyskryminacyjnej „Nie hejtuję, a lajkuję – stop dyskryminacji w sieci”.

Szkoła równego traktowania, a taką chce być jarosławski „mechanik”, to placówka uwrażliwiająca uczniów na przyczyny i konsekwencje dyskryminacji, w tym na tego typu zdarzenia występujące w sieci oraz dająca umiejętności radzenia sobie z różnymi przejawami przemocy i kształtująca postawy tolerancji.

Projekt przygotowany przez Fundację Centrum im. prof. Bronisława Geremka skierowany był  do nauczycieli i nastawiony na przygotowanie ich do pełnienia wiodącej roli w szkole i środowisku lokalnym.

Warsztaty z uczniami prowadzone były przez osoby zajmujące się zawodowo problemami dyskryminacji. O tym, jak należy rozumieć dyskryminację w sieci i jak się przed nią bronić, mówiła podkom. Marta Gałuszka z KPP w Jarosławiu. O bezpieczeństwie w wirtualnym świecie opowiadał Arkadiusz Walczak, dyrektor Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Prowadzono też zajęcia wychowawcze poświęcone tolerancji, a uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, podsumowując w swych pracach zdobytą wiedzę. Nad całością działań czuwały Jadwiga Bereza i Joanna Czyż, nauczycielki ZSTiO.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama