W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu realizowano projekt równego traktowania i edukacji antydyskryminacyjnej „Nie hejtuję, a lajkuję – stop dyskryminacji w sieci”.
Szkoła równego traktowania, a taką chce być jarosławski „mechanik”, to placówka uwrażliwiająca uczniów na przyczyny i konsekwencje dyskryminacji, w tym na tego typu zdarzenia występujące w sieci oraz dająca umiejętności radzenia sobie z różnymi przejawami przemocy i kształtująca postawy tolerancji.
Projekt przygotowany przez Fundację Centrum im. prof. Bronisława Geremka skierowany był do nauczycieli i nastawiony na przygotowanie ich do pełnienia wiodącej roli w szkole i środowisku lokalnym.
Warsztaty z uczniami prowadzone były przez osoby zajmujące się zawodowo problemami dyskryminacji. O tym, jak należy rozumieć dyskryminację w sieci i jak się przed nią bronić, mówiła podkom. Marta Gałuszka z KPP w Jarosławiu. O bezpieczeństwie w wirtualnym świecie opowiadał Arkadiusz Walczak, dyrektor Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Prowadzono też zajęcia wychowawcze poświęcone tolerancji, a uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym, podsumowując w swych pracach zdobytą wiedzę. Nad całością działań czuwały Jadwiga Bereza i Joanna Czyż, nauczycielki ZSTiO.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze