Reklama

Lampy przy ul. Pruchnickiej już powinny świecić

15/04/2017 18:30

Odcinek ul. Pruchnickiej, od sklepu „Rolnik” do ronda, już nie powinien być zaciemniony. Jak zapewnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia, wszystkie lampy powinny już świecić. O naprawę prosili mieszkańcy. Najpierw interweniowali u służb miejskich, a gdy to nic nie dało, zwrócili się o pomoc do Życia Podkarpackiego.

– Wcześniej za stan oświetlenia ulicznego odpowiadali energetycy. Nie było cudnie, ale reagowali na zgłoszenia. Od niedawna zajmuje się nim spółka miejska i jest gorzej. Awarię oświetlenia na części ulicy Pruchnickiej zgłaszałem dwukrotnie pod podany numer alarmowy. Pierwszy raz[paywall] dzwoniłem 13 marca, drugi dwa dni później. Bezskutecznie. Dalej ciemno – denerwował się mieszkaniec.

W czwartek, 30 marca, porosiliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta w Jarosławiu o informację i określenie, kiedy można się spodziewać naprawy oświetlenia. Odpowiedź otrzymaliśmy we wtorek po południu. – Awaria części oświetlenia przy ulicy Pruchnickiej  (13 lamp przed rondem) spowodowana była uszkodzeniem kabla pod jezdnią ulicy. Przedsiębiorstwo zajmujące się konserwacją oświetlenia ulicznego na terenie miasta uruchomiło część lamp (świeci co druga), zaś w bieżącym tygodniu zostaną uruchomione pozostałe – odpowiadała Iga Kmiecik, rzecznik prasowy burmistrza Jarosławia. Wynika z tego, że problem został rozwiązany.

Przypominamy, że awarie oświetlenia ulicznego oraz zgłoszenia dotyczące czystości należy zgłaszać pod czynny całą dobę numer alarmowy 887 780 477. W bieżącym roku eksploatację, obsługę i konserwację urządzeń oświetlenia ulic, placów, dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Miejskiej Jarosław prowadzi Jarosławskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jarosławiu sp. z o. o.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    J23 - niezalogowany 2017-04-16 09:23:22

    Jest gorzej bo burdel zostawili energetycy. Wypalone elementy, brak zabezpieczeń, brak jakiejkolwiek dokumentacji, niektóre lampy, jak te obok MOK, sklepu SKÓRY na Grunwaldzkiej, czy niektóre w Rynku, nie świeciły przez rok i jakoś Życie Podkarpackie tego nie widziało. A teraz w ramach "dowalenia Paluchowi", który nie dał pieniędzy PGE, który za wymianę kilkudziesięciu żarówek chciał ponad 300 000 zł, a zlecił robotę spółce komunalnej, trzeba dla zasady wszystko krytykować. Lampy na ul. Pruchnickiej są świeżo po remoncie, jak i cała ulica (wojewódzka - administrowana przez marszałka), powstaje więc pytanie, jak wykonano to oświetlenie za publiczne pieniądze, skoro już upaliło kabel. Może panie dziennikarzu należałoby się tym zainteresować ......

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2017-04-19 20:40:16

    Energetycy tak dbali aż kilka lat temu słup oświetleniowy spadł na przechodnia, a w wyniku przeprowadzonej kontroli musieli wyciąć w mieście ponad sto skorodowanych słupów oświetleniowych. Uzupełnienie oświetlenia trwało przez kilka lat.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama