Reklama

Last minute na zrobienie „formy na lato”. Jeszcze nic straconego!

Mimo, że do lata została już tylko chwila, wakacyjne wyjazdy za pasem, a nasza forma może pozostawiać wiele do życzenia, nic straconego. Każdy moment jest dobry, by zrobić coś dla siebie.

Piękno to zdrowie, zdrowie to piękno

Zgodnie ze znanym porzekadłem: „w zdrowym ciele zdrowy duch”, warto przypomnieć sobie o badaniach profilaktycznych. Często są one najlepszą podpowiedzią, czego naszemu organizmowi brak, bądź czego ma za dużo. Wiedza ta pozwoli na podjęcie odpowiednich kroków, by czuć się ze sobą jeszcze lepiej. Często wystarczy włączenie do diety odpowiednich suplementów, które wyrównają wahające się stężenia hormonów lub poprawią morfologię.

Ruch to zdrowie

Chociaż wielu może irytować to powtarzane jak mantra powiedzenie, nie można negować faktu, że każda, choćby najmniejsza aktywność fizyczna ma pozytywne skutki dla naszego organizmu. Szybkie marsze, rowerowe przejażdżki czy nordic walking poprawiają nie tylko kondycję, ale i wydolność organizmu.

Reklama

Dołączając ćwiczenia siłowe, nawet w domowych warunkach możemy wypracować naprawdę dobre efekty. Mimo to, w przypadku chęci zbudowania mięśni, znacznego schudnięcia czy przytycia, lepiej zacząć od konsultacji ze specjalistami – dietetykiem i trenerem personalnym. Wyspecjalizowana kadra pomoże nam osiągnąć wymarzony efekt przy jednoczesnym prawidłowym odżywieniu organizmu. Czasy głodówek, koktajlów i postu od konkretnych dań już mijają.

W lecie łatwiej jest jeść „lekko”

Któż nie kocha młodych ziemniaków posypanych koperkiem w zestawie z jajkiem sadzonym i mizerią? Wielu nie może się oprzeć zsiadłemu mleku, twarogowi z rzodkiewką i szczypiorkiem czy koktajlom ze świeżych truskawek. Właśnie taka dieta, w której nie ma za dużo produktów mącznych, przetworzonych i czerwonego mięsa, świetnie sprzyja dobremu wyglądowi i lepszemu samopoczuciu.

Reklama

W lecie uczucie ciężkości na żołądku jest zdecydowanie rzadziej spotykane. Co za tym idzie, bez wyrzutów sumienia możemy pozwolić sobie na małe grzeszki w postaci kiełbasy z grilla bądź słodyczy. We wszystkim bowiem najważniejszy jest umiar.  

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama