FUTBOL AMERYKAŃSKI. Podkarpacie przestanie być białą plamą na futbolowej mapie Polski w wydaniu juniorskim. Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears po raz pierwszy w historii naszego województwa wystawi zespół składający się z młodzików.
Polska Liga Futbolu Amerykańskiego Juniorów (mająca już trzy lata) w tegorocznych rozgrywkach będzie liczyć 17 zespołów podzielonych na pięć grup. W rundzie zasadniczej drużyny rozegrają cztery mecze, najlepsze awansują do wielkiego, dwudniowego finału, który zostanie rozegrany we Wrocławiu.
W Przemyślu miejscowe „Niedźwiedzie” po raz pierwszy przeprowadziły rekrutację dla zawodników poniżej 18. roku życia w 2013 r. Do tej pory grupa juniorów debiutowała w rozgrywkach futbolu flagowego (bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego – przyp. aut.). W Krakowie oraz w Warszawie przemyślanie zajmowali dwukrotnie trzecie miejsce.

– W naszym klubie trenuje obecnie 30-osobowa kadra seniorów, a także 15-osobowa grupa juniorów. Tegoroczny sezon będzie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy weźmiemy udział w rozgrywkach juniorskich. Zespół budowany jest wspólnie z zaprzyjaźnioną drużyną Aviators Mielec. Jest to unikatowy projekt, realizowany pomiędzy miastami oddalonymi od siebie o 150 kilometrów. Ale futbol amerykański skupia wyjątkowych ludzi, dlatego wierzę, że nam się uda – stwierdził prezes KFA Przemyśl Bears Bartosz Wardęga.
Zawodnicy z Mielca i Przemyśla w trakcie niedawno zakończonych ferii mieli okazję wspólnie trenować na obozie przygotowawczym, który odbył się w Żurawicy. Turnieje eliminacyjne odbędą się w maju na nowym Stadionie Miejskim w Mielcu oraz w Katowicach. Rywalami „Latających Niedźwiedzi” będą drużyny: Kraków Kings, Silesia Rebels oraz Tychy Falcons. Dwie najlepsze drużyny wezmą udział w turnieju finałowym, który odbędzie się w czerwcu br. we Wrocławiu.
– Od ponad roku w miarę naszych możliwości kupowaliśmy ochraniacze oraz kaski. Obecnie każdy junior ma zapewniony potrzebny do gry w futbol amerykański sprzęt. Nasz klub istnieje niemal trzy lata. Seniorom udało się dwukrotnie stanąć na podium Mistrzostw Polski w wydaniu ośmioosobowym. Juniorzy w swoim pierwszym sezonie zagrają bez żadnej presji. Ich głównym celem jest dobra zabawa i zbieranie doświadczeń – dodał B. Wardęga.
Na początku marca br. odbędzie się ostatnia rekrutacja do drużyny juniorów. Wszystkich chętnych chłopców z roczników 1998 – 2001 zapraszamy na treningi otwarte, które odbywają się w hali sportowej przy Gimnazjum im. 2. Pułku Pancernego w Żurawicy w każdy poniedziałek o g. 20.30.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze