Reklama

„Latające Niedźwiedzie” wchodzą do gry!

FUTBOL AMERYKAŃSKI. Podkarpacie przestanie być białą plamą na futbolowej mapie Polski w wydaniu juniorskim. Klub Futbolu Amerykańskiego Przemyśl Bears po raz pierwszy w historii naszego województwa wystawi zespół składający się z młodzików.

Polska Liga Futbolu Amerykańskiego Juniorów (mająca już trzy lata) w tegorocznych rozgrywkach będzie liczyć 17 zespołów podzielonych na pięć grup. W rundzie zasadniczej drużyny rozegrają cztery mecze, najlepsze awansują do wielkiego, dwudniowego finału, który zostanie rozegrany we Wrocławiu.

W Przemyślu miejscowe „Niedźwiedzie” po raz pierwszy przeprowadziły rekrutację dla zawodników poniżej 18. roku życia w 2013 r. Do tej pory grupa juniorów debiutowała w rozgrywkach futbolu flagowego (bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego – przyp. aut.). W Krakowie oraz w Warszawie przemyślanie zajmowali dwukrotnie trzecie miejsce.

Reklama

– W naszym klubie trenuje obecnie 30-osobowa kadra seniorów, a także 15-osobowa grupa juniorów. Tegoroczny sezon będzie wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy weźmiemy udział w rozgrywkach juniorskich. Zespół budowany jest wspólnie z zaprzyjaźnioną drużyną Aviators Mielec. Jest to unikatowy projekt, realizowany pomiędzy miastami oddalonymi od siebie o 150 kilometrów. Ale futbol amerykański skupia wyjątkowych ludzi, dlatego wierzę, że nam się uda – stwierdził prezes KFA Przemyśl Bears Bartosz Wardęga.

Reklama

Wspólne treningi

Zawodnicy z Mielca i Przemyśla w trakcie niedawno zakończonych ferii mieli okazję wspólnie trenować na obozie przygotowawczym, który odbył się w Żurawicy. Turnieje eliminacyjne odbędą się w maju na nowym Stadionie Miejskim w Mielcu oraz w Katowicach. Rywalami „Latających Niedźwiedzi” będą drużyny: Kraków Kings, Silesia Rebels oraz Tychy Falcons. Dwie najlepsze drużyny wezmą udział w turnieju finałowym, który odbędzie się w czerwcu br. we Wrocławiu.

– Od ponad roku w miarę naszych możliwości kupowaliśmy ochraniacze oraz kaski. Obecnie każdy junior ma zapewniony potrzebny do gry w futbol amerykański sprzęt. Nasz klub istnieje niemal trzy lata. Seniorom udało się dwukrotnie stanąć na podium Mistrzostw Polski w wydaniu ośmioosobowym. Juniorzy w swoim pierwszym sezonie zagrają bez żadnej presji. Ich głównym celem jest dobra zabawa i zbieranie doświadczeń – dodał B. Wardęga.

Reklama

Na początku marca br. odbędzie się ostatnia rekrutacja do drużyny juniorów. Wszystkich chętnych chłopców z roczników 1998 – 2001 zapraszamy na treningi otwarte, które odbywają się w hali sportowej przy Gimnazjum im. 2. Pułku Pancernego w Żurawicy w każdy poniedziałek o g. 20.30.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama