9-osobowa grupa, głównie lekarzy różnych specjalizacji, wyjechało dziś popołudniu do Mołdawskiej Republiki Naddniestrzańskiej. – Jedziemy przebadać mieszkających tam Polaków – mówi przemyślanin Marek Pantuła, koordynator akcji.
- Obecnie chodzi o to, żeby diagnozować. Założymy kartoteki, stworzymy karty zdrowia, a w przyszłości chcemy ten temat kontynuować – opowiada M. Pantuła. Odwiedzimy miejscowości, w których mieszka najwięcej Polaków: Słobodę Raszków, Tiraspol i Raszków, ale będą przyjeżdżać nasi rodacy z całego kraju – dodaje.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze