Reklama

Licealiści z "Jagiellonki" wystąpili dla rodziców [galeria]

09/06/2015 15:06

Z piękną i niecodzienną inicjatywą wyszli uczniowie przeworskiej „Jagiellonki”. Z okazji połączonego Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca zaprosili do szkoły rodziców, by móc pochwalić się talentami, które dotychczas prezentowali jedynie na akademiach. Byli również tacy, którzy podczas środowego Festiwalu Talentów swoje umiejętności odważyli się pokazać po raz pierwszy.

Występy artystyczne rozpoczęły się śpiewająco. Jako pierwsza wystąpiła Gabriela Kubrak, która zaprezentowała piosenkę Hanny Banaszak Ja dla pana czasu nie mam. Następnie uczniowie przeszli do prezentacji swoich klas. Jedni w specjalnie przygotowanych wierszach opowiadali o swoich wychowawcach, inni skomponowali utwory muzyczne. Na szczególne zainteresowanie zasłużyła sztuka o królu Jagielle, napisana przez uczennicę Agatę Sykałę, która na swoim koncie ma również wydaną książkę pt. Bajarz. Warto zaznaczyć, że[paywall] sztuka o patronie szkoły została nagrodzona w konkursie „Miejsce powiatu przeworskiego”. 

Młodzi zdolni

Agata to niejedyna utalentowana pisarka. Fragment swojej powieści pt. Korytarz życzeń zaprezentował Wojciech Chajec. Inną wschodzącą literatką jest również Anna Ryfa, która napisała powieść Córka Abrahama Lincolna. Wrażliwym poetą okazał się Kacper Markowicz. Podczas festiwalu został odczytany jego wiersz zatytułowany Marzec. Z własnymi utworami muzycznymi wystąpił natomiast Tomasz Piątek.

Reklama

Śpiew, aktorstwo, gra na instrumentach muzycznych i umiejętności pisarskie to niejedyne talenty, które posiadają uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Zdolne tancerki i tancerze wykonali również zumbę i dali pokaz ratownictwa medycznego. W repertuarze nie zabrakło wspaniałych utworów z repertuaru: Anny Jantar, Reginy Pisarek, Piotra Rubika czy włoskiego duetu Al Bano & Rominy Power.

– Stres był dużo większy niż przed występami dla rówieśników. Nowa publiczność zawsze jest większym wyzwaniem, ponieważ nie wiadomo, jak zareaguje. Na szczęście rodzice okazali się świetną widownią i bardzo dobrze przyjęli nasz występ. Mam nadzieję, że w następnym roku inicjatywa będzie kontynuowana – powiedziała działająca w Samorządzie Uczniowskim uczennica Olga Hnatkowska.

Reklama

Włożyli w występ całe serce

– Szkoła nie tylko uczy i wychowuje, ale jest również miejscem, w którym uczniowskie pasje mają szansę zostać zauważone i rozwinięte. Tak właśnie jest w naszym liceum. W tym wyjątkowym festiwalu talentów uczniowskich młodzież mogła zaprezentować się przed najbliższymi: rodzicami, krewnymi i przyjaciółmi. Uczynili to z niekłamaną radością i włożyli w ten występ całe serce – z przekonaniem opowiadała opiekunka Samorządu Uczniowskiego, polonistka Alicja Domka. – To piękny, wzruszający dla obydwu stron moment – dodała druga z opiekunek Monika Czech, ucząca w szkole historii i wiedzy o społeczeństwie.

Uczniowie i nauczyciele nie zapomnieli o najmłodszych członkach rodzin, dla których przygotowali specjalny kącik. Pod okiem opiekunów dzieci przy pomocy kredek stworzyły kolorowy świat. Ich prace zostały zaprezentowane podczas finałowej piosenki. Młodzi artyści wspólnie podziękowali swoim rodzicom w utworze Tyle słońca w całym mieście.

Reklama

 


Barbara Chmura
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości